YOROZ DOĞA TURİZMİNİN MERKEZİ OLACAK…

Ordu Büyükşehir Belediyesi, turizm yatırımlarını sürdürüyor.  Yürüyüş yolu, seyir terası, kamelya, çeşme ve piknik alanları ile zenginleştirilerek Yoroz Kent Ormanı, halka açılması sağlanacak   

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, Ordu’nun Altınordu ilçesine en yakın turizm destinasyonlarından biri olan Yoroz Kent Ormanı’nda incelemelerde bulundu. Yapılan tespitler sonucu alanın projelendirileceğini söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Şişman, “İncelemelerimiz sonucunda buranın bakımsız olduğunu tespit ettik. Doğasına hiçbir şekilde zarar verilmeden küçük dokunuşlarla burayı çok daha işlevsel bir hale getireceğiz” dedi.

“ÇALIŞMALAR DOĞA İLE UYUMLU OLACAK”

Yıllarca bakımsız kalan Yoraz Kent Ormanı’nın küçük dokunuşlarla daha işlevsel bir hale getirileceğini ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Dünyada birçok yer gezdim ama nadir olarak bu kadar güzel bir yer gördüm. Gerçekten buraya ulaşmak için heyecan verici bir parkuru geri de bıraktık. Buraya yaklaşık olarak bin metrelik ahşap bir yürüyüş yolundan sonra ulaştık. İncelemelerimiz sonucunda buranın bakımsız olduğunu tespit ettik. Doğasına hiçbir şekilde zarar verilmeden küçük dokunuşlarla burayı çok daha işlevsel bir hale getireceğiz. Yapıldığı zaman doğa içerisinde kesinlikle iğreti durmayacak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Sayın Başkanımız Hilmi Güler’in de bizlere her zaman tavsiye ettiği doğaya zarar vermeden çalışmalarımızın yapılması ve gelecek kuşaklara buraların doğallığının bozulmadan aktarılmasıdır. Bu tavsiyeler doğrultusunda inşallah şehrimizde bulunan tarihi ve turistlik mekânları en güzel şekilde değerlendireceğiz” diye konuştu.

“YORAZ KENT ORMANI DAHA AKTİF OLACAK”

Turizm destinasyonlarından biri olan Yoroz Kent Ormanı’na yürüyüş yolu ve seyir terası yapılacağını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, “Ordu’nun birçok noktasını gezerek incelemeler ve değerlendirmeler yapıyoruz. Bunlardan biri de Altınordu ilçesine en yakın turizm destinasyonlarından biri olan Yoroz Kent Orman’ı. Turizm harikası olan bu mekân ailece aktivitelerin yapılabileceği bir yer. Bu mekânın daha aktif olabilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak yürüyüş yolu, seyir terası, kamelya, çeşme ve piknik alanları ile zenginleştirip halka açılmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

DCIM\100MEDIA\DJI_0087.JPG

Diğer Haberler

Leave a Comment