Düzce’de Spor Akademisi yapılanması

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Spor Şehri Düzce olma yolunda ilk önemli adımı attıklarını söyledi. Başkan Özlü, Belediyenin %12’sini Spor Akademisi yapılanması kapsamında spor şehri Düze için kullanacaklarını öngördüklerini belirtti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Spor Akademisi’nin kurulması ile birlikte binlerce çocuk ve gence spor yapma imkanı sağlandığını ve spor şehri olma yolunda ilerlediklerini kaydetti. Düzcespor’un yapacağı müsabaka öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Özlü, “Şehrimizin güzide spor kulübü Düzcespor’un bu sezondaki başarı ve performansından bir Düzceli olarak büyük mutluluk duyuyorum.  Gösterdikleri performans ve başarılarından dolayı başta kulüp başkanı Sayın Gökhan Kapoğlu ve onun değerli çalışma arkadaşları olmak üzere, kulübümüze gönül veren, destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

DOĞRU OLAN YAPILIYOR

 “Bir şehrin eşrafının ve taraftarlarının şehrinin kulübüne içtenlikle sahip çıkması halinde nasıl büyük bir başarı elde edilebileceğini göstermesi bakımından Düzcespor Türkiye’ye örnek olmuştur. Baştan beri istediğim ve ifade etmeye çalıştığım işte tam da budur. Doğru olan da budur” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Spor Şehri Düzce olma yolunda Spor Akademisinin kurulmasıyla önemli bir adıma attıklarını ve binlerce çocuğa spor yapma imkanı verdiklerini kaydetti.

GENÇLERE SPOR YAPMA OLANAĞI SAĞLANIYOR

Düzce Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte Düzce Belediyesi Spor Akademisini kurduklarını ve geçtiğimiz yıl 5000 gencin spor yapmasına imkân sağladıklarının altını çizen Özlü, “Spor Şehri Düzce olma yolunda ilk önemli adımı attık. Halen 6 ana branşta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye gelirlerimizin binde 12 ye kadarını Spor Akademisi yapılanmamız kapsamında spor şehri Düzce için kullanmayı öngörüyoruz. Spor akademisi,  spora meraklı binlerce Düzceli gence imkân sağlayarak, onları mutlu edecek” diye konuştu.

SPOR AKADEMİSİ YAPILANMASI DÜZCESPOR’A KALICI BİR DESTEKTİR 

“Spor Akademisi Düzcespor’un altyapı sorunlarının çözümüne kalıcı katkı sunacak” diyerek sözlerine devam eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “  Spor Akademisi yapılanması ile amatör spor kulüplerimizde oynayan Düzceli gençlerden Düzcespor’a ve başka profesyonel Spor Kulüplerine oyuncu yetiştireceğiz. Bu yöntemle Düzcespor Yönetiminin oyuncu transfer maliyetleri düşecek.  Kulüp Yönetimi uzun dönemde çok rahatlayacak. Ayrıca Düzce’den profesyonel oyuncu gençler yetişecek” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR OLUŞUMDUR

Spor Akademisi yapılanmasının Türkiye’ de bir ilk olduğunu söyleyen Özlü, “ Düzce Belediyesi’nin Düzcespor’a en büyük kalıcı desteğidir. Spor Akademisi yapılanmamız, Düzcespor’a, Düzce Amatör Spor Kulüplerine ve Düzceli gençlerimize hayırlı olsun.

Başarılarından gurur duyduğumuz Düzcespor’u istikrarlı bir biçimde yarınlara taşımak hepimizin görevidir. Düzce Belediyemiz, her koşulda Düzcespor’un yanında olmaya, kulübümüze destek vermeye devam edecektir” ifadelerinde bulundu.

Diğer Haberler

Leave a Comment