“Sporun ve sporcunun yanındayız”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyor. Spor şehri Trabzon’a yakışır projeleri birbiri ardına hayata geçiren Başkan Zorluoğlu, “Amatör Spor Haftası” açılış programına katılarak sporcularla bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu iş birliğinde her yıl 3-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri, açılış programıyla başladı. Beşirli Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Trabzon Şube Başkanı Cahit Erdem ve çok sayıda davetli katıldı.
 
SİZLERE SONSUZ GÜVENİYORUZ
Genç sporcuların yoğun ilgi gösterdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un spor şehri olduğunu belirterek, “Trabzon’da spor her zaman öncelikli oldu ve her zaman çok ilgi çekti. Kadimden beri spor şehri olmakla meşhur bir şehiriz. Geçmişten bugüne gerek ulusal gerekse uluslararası alanda çok büyük sportif başarılar elde etmiş bir şehir. Elbette bu senenin çok önemli sportif hadisesi Trabzonspor’un şampiyon olması. Ancak Trabzon sadece futboldan ibaret bir spor şehri değildir. Birçok bireysel ve takım oyunlarında çok önemli sporcularımız var, çok önemli başarılar elde ettik. Avrupa şampiyonluklarımız var, Dünya şampiyonlarımız var. Olimpiyat şampiyonumuz yoktu ama geçtiğimiz olimpiyatlarda Busenaz Sürmeneli kızımız Olimpiyat Şampiyonu olarak şehrimizi onurlandırdı ve artık Olimpiyat Şampiyonluğu unvanını da almış olduk. İnanıyorum ki sizlerin içerisinden de önümüzdeki yıllarda çok başarılı sporcular çıkacak. İnşallah altın madalyalarla şehrimizi ve bizleri ülkemizi onurlandıracaksınız ve bayrağımızı ulusal alanda göndere çekeceksiniz. Sizlere sonsuz güveniyoruz” dedi.  
 
YENİ SPOR SAHALARI OLUŞTURUYORUZ
Sporculara en iyi şartları sağlamak adına gayret gösterdiklerini de dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak gerek Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle gerek Amatör Sporlar Federasyonu ile birlikte sizlerin daha rahat çalışması daha iyi bir performans sergilemesi için elimizden gelen tüm gayretle çalışıyoruz. Epey güzel spor tesislerimiz var. Büyükşehir Belediyesi olarak yeni spor sahaları oluşturuyoruz. Mevcutları onarıyoruz. İnşallah el birliğiyle sizlere daha iyi imkânlar sunarak başarılarınıza bu şekilde katkı sağlayacağız. Ben amatör sporcularımıza, sizlere bir kere daha gönülden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


 

Diğer Haberler

Leave a Comment