Rıza Çalımay’ın ismi spor salonun verildi…

Sivas Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını gerçekleştirdiği Kredi Yurtlar Kurumu Başbakan Binali Yıldırım Kampüsündeki spor salonuna, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın ismi verildi.

Haber Tarihi; Ocak-2020

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın isminin verildiği spor salonu için açılış töreni düzenlendi. Açılış törenine Valimiz Salih Ayhan, Ak Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Sivasspor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, Sivassporlu futbolcular, taraftarlar ve film yapımcısı Mehmet Bozdağ ile ‘Türkler Geliyor’ film oyuncuları katıldı.

Elazığ’da yaşanan depremden dolayı üzüntülerini dile getirerek söze başlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Rabbim bir daha bizleri böyle afetlerle karşılaştırmasın” dedi. Bilgin; Bugün anlamlı bir açılışta bir aradayız. Rıza hocamızın adının verildiği spor salonunun açılışını gerçekleştirdik. Rıza hocamız Türk futbolunun Türk sporunun bir değeridir. Biz Sivaslılar olarak bize değer katanlara hayattayken de değer vermemiz gerekiyor.

Bu anlamda valimiz vekillerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla istişare ederek daha önce Stadyum bölgesindeki spor salonuna Mecnun Başkanımızın ismini verdik. Mecnun başkanımız da bu manada çok değerli. 15 yılda Sivassporu getirdiği nokta ortada.İnşallah ben inanıyorum ki bu başarı devam edecek. Rıza hocamızın adını verdiğimiz bu salonda da inşallah hocamız gibi nice sporcular yetişerek Türk Sporuna katkı sağlayacak. Ben inanıyorum ki bu gün Sivassporumuzun başarısının arkasında şehirdeki birlik beraberlik ve aidiyet duygusudur. İnşallah bu başarımızda devam edecek. Salonun tekrar tüm spor camiasına şehrimize ve sporcularımız hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Açılış töreninde konuşan Vali Salih Ayhan, konuşmasına Elazığ’da yaşanan depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek, “Daha böyle üst düzey bir açılış arzu ediyorduk. Malumunuz dün acı bir gün yaşadık. Rabbim öncelikle oradaki vatandaşlarımıza sabırlar versin. Ölenlere rahmet diliyorum. Sivas her zaman vefasını gösterdi, göstermeye devam ediyor. Hakikaten Sivas vefalı bir şehir. Vefa imandan gelir. Sivas’ımız hayırseverlik geleneği olan, vefası olan, üretkenliği olan bir şehir. Dolayısıyla biz Sivas’ta değer üretenleri unutmamamız lazım. Değer üretenlere değer vereceğiz. Şunu samimiyetimle söylüyorum; kendi ismim verilse bu kadar sevinmem. Bu şehirde bu milletin muhabbetini kazanmış, duruşuyla, çalışkanlığıyla, karakteriyle herkesle müsemma olmuş bir kişinin ismini vermek bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah burada nice daha Rıza hocalar çıkacak. Sivas, spor altyapısı çok gelişen bir il. Hakikaten spor salonlar, stadyumlar anlamında Türkiye’de altyapısı en iyi olan illerden birisiyiz. Çok anlamlı oldu, çok yakıştı. Ezelden ebede bu isim burada duracak. Herkes Rıza hocanın bu şehre hizmetlerini her zaman yad edecek” dedi.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ise, spor salonuna Rıza Çalımbay adının verilmiş olmasının çok özel olduğunu ifade ederek, “Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremden dolayı hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Geri kalanlara da acil şifa diliyorum. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın inşallah. Bu güzel salon Sivas’ın sporuna hizmet eden bir salon ve Sivasspor’a da yıllardan beri hizmet etmiş Sivas’ın öz evladı, bu toprakların insanı hocamız Rıza Çalımbay adının verilmiş olması çok özel ve çok güzel. Bunu düşünen şehrimizin ileri gelenlerine şükranlarımızı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da, adının spor salonuna verilmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek, “Dün depremde kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. İnşallah böyle günleri bir daha yaşamayız. Böyle bir salona adımı verdikleri için başta sayın valime çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun. Mecnun başkanım beni göreve çağırdığında, ilk geldiğimde çok heyecanlanmıştım. Doğduğum, büyüdüğüm yerde görev yapmak benim için çok kutsal bir şey. Çok büyük bir sorumluluk taşıyoruz burada. Hiçbir şey düşünmüyoruz. Sadece Sivas’ın başarısını düşünüyoruz. Çok iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. İlk geldiğimizde bütün zorluklara rağmen hiçbir zaman görevimizi bırakıp da gitmedik. Görevimizi sonuna kadar da iyi bir şekilde yapıp tekrar gelmek üzere ayrıldık ve tekrar buraya geldim. Tekrar aynı sorumluluktayım. Çünkü birçok takımla çalıştım ama buradaki sorumluluk çok farklı bir şey. Çünkü köyüm yakın, ailem yakın. Her yer yakın. Yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü bir yönetimin futbolcusuna yapması gereken ne varsa hepsini yapıyor. Bütün futbolcu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Mükemmel bir grafik çiziyorlar. Çok iyi şekilde oynuyorlar ve çok iyi bir arkadaşlık ve dostluk var. Bunu da sahaya yansıtıyorlar. Çok güzel şeyler oluyor. Sayın valim olsun, belediye başkanım olsun inanılmaz bir destek veriyorlar. Çok güzel bir birleşim oluyor ve onu da biz sahaya yansıtıyoruz. Sayın valim gerçekten futbolcu çok seven birisi. Bir de iyi futbolcu onu da gördük. Kendisine tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Teknik Direktör Rıza Çalımbay’a günün anısına tablo hediye edildi.

Diğer Haberler

Leave a Comment