Balkan Kupası Tokat’ta

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Balkan Kupası’nı kazanan Plevnespor Voleybol Takımını makamında kabul etti….

Haber; Ekim – 2019

Balkan Kupasını Tokat’a getirerek büyük başarıyı kazandıran Belediye Plevnespor Voleybol takımı kupayı Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na takdim etti.

Belediye Başkanlık makamında düzenlenen programda sporcularla birlikte bir araya gelen Başkan Eroğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Kardeşlerimiz ayaklarının tozu ile güzel bir kupa bizi sevindirdiler, heyecanlandırdılar. Bireysel sporları hariç, takım sporlarında bu zamana kadar Tokat tarihinde Avrupa’dan gelen ilk kupa bu Balkan Kupasıdır. Geçtiğimiz yıl Play-Off’ta Tokat Belediye Plevnespor ligi altıncı olarak bitirdi ve başarılı bir lig sonucu elde ederek Balkan Kupasına katılma hakkını elde ettik. 2-5 Ekim tarihleri arasında Makedonya’da yapılan Balkan Kupasında sporcularımız finalde net bir galibiyetle kupayı Türkiye’mize kazandırdılar.

CEV Challenge Kupasını da Kazanacağız

Bundan sonraki süreçte Challenge Kupasında mücadele edeceğiz. Macar takımı ile 13 Kasım’da Tokat’ta maçımız var, onları Tokat’ta misafir edeceğiz ve 27 Kasım’da da sporcularımız Macaristan’a giderek maç yapacaklar. İnanıyorum ki; her iki maçta da kazanan biz olacağız. Son 16 Takım arasında kalarak eleme usulü ile devam edeceğiz ve finale kadar gidecek ve CEV Challenge Kupasını da alacağız. Başarıya aç, heyecanlı, dinamik bir takımımız var.

Tokat bir voleybol şehridir. Birçok başarılı sporcu yetiştirmiştir. Buraya gelen yabancı sporcular dahi buradan iyi yerlere transfer olmuşlardır. Bu yıl yine ileriye dönük altyapıya yönelikte birçok sporcu yetiştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl gibi bu yılda Efeler Liginde Plevnespor adından söz ettirecektir, buna inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

Sporcular adına konuşma yapan Semih Çelik Başkan Eroğlu’na teşekkür ederek; “Böyle bir kupayı Tokat’a getirdiğimiz için gururluyuz. Emeklerimizin karşılığını aldık. Avrupa kupasında ilk defa oynayacak arkadaşlarımız olacak. İnşallah heyecanımızı sahaya yansıtıp güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Heyecanlıyız, güçlüyüz, lige çok iyi bir başlangıç yapacağız. Galibiyetlerimiz geçen yıldan daha iyi olacaktır” dedi.

Daha sonra Kupayı teslim alan Başkan Eroğlu, sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.

Diğer Haberler

Leave a Comment