Yıldırım’a Ulus Kadın Spor Merkezi

Yıldırım Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirecek projelere imza atmaya devam ediyor. İlçeye Ulus Kadın Spor Merkezi, Arabayatağı Fetih Aile Sağlığı Merkezi ve Hüma Hatun Kadın Girişimcilik ve Eğitim Merkezi mahalle sakinleri tarafından takdirle karşılandı.  

YILDIRIM’DA KADINLAR İÇİN YENİ SPOR MERKEZİ


600 metrekare kullanım alanına sahip Ulus Kadın Spor Merkezi’ni vatandaşın istifadesine sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ın dört bir köşesine spor tesisleri inşa ettik. Çocuklarımız, gençlerimiz bu tesislerden istifade ederken kadınlarımıza özel tesisler yapmayı unutmadık. İstedik ki kadınlarımıza özel spor merkezleri olsun ve hanımefendiler gönül rahatlığı ile buralardan faydalansın. Sinandede, Dr. Sadık Ahmet ve 75. Yıl Kadın Spor Merkezimizde eğitimler tüm hızıyla devam ederken Ulus Kadın Spor Merkezi’ni de ilçemize kazandırdık.

Burası sadece bir spor merkezinden ibaret değil aynı zamanda kadınlarımız için bir sağlıklı yaşam merkezi. Yaş, kilo ve sağlık durumlarına göre kadınlarımıza fitness, step, pilates ve kişiye özel antrenman programları uygulanmakta.

Yine merkezimizde kadınlarımızın sağlıklı şekilde beslenmeleri için ücretsiz diyetisyen hizmeti verilmektedir. Yani bu merkezde kadınlarımız hem spor yapacak hem de sağlıklı bir yaşama kavuşacak. Fitness salonu, soyunma odası, duşlar bulunan spor merkezimizde 3 antrenör, 1 diyetisyen ve 3 personel olmak üzere toplam 7 görevli arkadaşımız hemşehrilerimize hizmet veriyor. Ben Ulus Kadın Spor Merkezi’mizin tüm kadınlarımıza ve Yıldırım’a hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“KADINLARIMIZI HAYATIN HER ALANINDA DESTEKLİYORUZ”


Yıldırım Belediyesi İstihdam Merkezi’nde ağustos ayında işe giren toplam 743 kişinin 313 tanesinin kadın olduğunu ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Kadınlarımızı hayatın her alanında desteklemeye gayret ediyoruz. Biliyoruz ki kadınlarımız güçlü olursa; toplumumuz güçlü olur, devletimiz güçlü olur, geleceğimiz güçlü olur. Bu bilinçle; kadının sosyal ve ekonomik yaşam içindeki rolünü güçlendirecek adımlar atıyoruz.

Bugün açılışını yaptığımız Hüma Hatun Kadın Eğitim Ve Girişimcilik Merkezimiz’de kadınlarımıza yönelik eğitimler veriyoruz ve verilen bu eğitimler neticesinde kadınlarımız katıldıkları kurslar sayesinde hem meslek sahibi oluyor, hem ekonomik manada güçleniyor, hem de sosyalleşiyor. Yine bu merkezimiz sayesinde dezavantajlı kadınlarımız da meslek öğrenip, ekonomik kazanç elde ediyor. Sonrasında sosyal ve ekonomik manada güçlenmeleri için kadınlarımızın kooperatif kurmasını teşvik ediyor ve kadın kooperatiflerini destekliyoruz. Şu ana kadar 4’ü tarımsal 3’ü ticari olmak üzere toplam 7 kadın kooperatifinin kurulmasına öncülük ettik. İnşallah bu kooperatiflerin sayısını 14’e çıkaracağız” sözlerini aktardı.Diğer Haberler

Leave a Comment