Türkiye’nin Öncü Tesisi Sukaypark

Osmangazi Belediyesi, Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı, spor ve yaşam merkezi olan Sukaypark ile Bursa’da 365 gün kayak yapma hayalini gerçeğe dönüşüyor. Dünya üzerinde yer alan 150 tesisin en özeli tesiste yerli ve yabancı birçok organizasyona ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapıyor.

Bugüne kadar Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonası gibi dev uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan Sukay Park, dünyaya açılan bir tesis olarak Bursa’nın gururu oldu. Dünya üzerinde yer alan 150 tesisin en özeli olan Sukaypark, her yıl yerli ve yabancı birçok organizasyona ve kültürel faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor.

Türkiye genelinde Antalya, Samsun, İzmit’te kurulan tesislere öncülük eden Sukaypark’ta, haftanın 7 günü deneyimli eğitmenler tarafından su kayağı eğitimi veriliyor.

 EĞLENCENİN VE SPORUN ADRESİ ‘SUKAYPARK’

  1. Dönüm arazi üzerine kurulu olan Sukaypark, ada, gölet, çocuk oyun parkı, yürüyüş ve koşu yolları, restaurant, cafe ve su oyun grubu ile komple bir spor tesisi olarak hizmet veriyor.

Bir spor ve yaşam merkezi olan Sukaypark, Bursa’nın görülmesi gereken en güzel mekânları arasında yer alıyor. Sukaypark’ta yer alan göletin ortasında bulunan ada, tören ve çeşitli organizasyonlar için farklı bir alternatif oluşturuyor. Kapalı ve açık alanı olan Cafe Sukay, konumu itibari ile Sukaypark Sporcularını keyifle izleme olanağı sunuyor.

Diğer Haberler

Leave a Comment