Havuzlar her yaş grubuna hitap ediyor

Osmangazi Belediyesi, bünyesinde yer alan 5 yüzme havuzuyla dikkat çekiyor. Tesislerden, 7’den 77’ye her yaş grubundan vatandaşın yanında, Yüzme Takımı’nda yer alan sporcular yararlanıyor.

Osmangazi Belediyesi, üç tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen yüzme branşında bir türlü beklenen ve istenen başarıları yakalayamayan ülkemiz için tabloyu tersine döndürmek istiyor. Bünyesinde faaliyet gösteren 5 havuz ile Türkiye’nin en fazla yüzme havuzuna sahip belediyelerinden biri olan Osmangazi Belediyesi, yaz ve kış spor okulları ile yüzlerce gencin yüzme öğrenmesini sağlarken, Osmangazi Belediyesi Yüzme Takımı’ndaki sporcular da ilerleyen yıllarda Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizin bayrağını göndere çektirebilmek adına yarışlara hazırlanıyor. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak yüzme branşında başarılı sporcular yetiştirebilmek adına ciddi yatırımlar yaptıklarını ifade ederek, “5 tane yüzme havuzu ile Türkiye’de en çok havuza sahip belediyelerin başında geliyoruz. Nüfusa oranladığımız da Bursa, sahip olduğu spor tesisi sayısı bakımından Türkiye’de ilk sırada. Bu kadar çok tesise sahipsek ve belediye olarak gerekli desteği sağlıyorsak, bu tesislerden başarılı sporcular çıkmasını istiyoruz. Türkiye’nin en modern tesislerine sahibiz ve en başarılı sporcuları da bizler yetiştireceğiz” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment