Sahili hareketlendiren, halkı heyecanlandıran proje

Rize Belediyesi, Dolgu Alanı Spor Kompleksi olarak adlandırılan proje için çalışmalara başladı. Yat Limanı olarak bilinen bölgede yapılacak proje bölgesinde, kaykay ve bisiklet parkuru, mini golf sahası, street workout, çocuk oyun alanı, yoga-jimnastik alanı, yamaç paraşütü pisti ve model uçak pisti yer alacak.  

Rize Belediyesi ve Gebçlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Rize Merkez İslampaşa ve Portakallık mahalleleri sahil şeridinde 10 milyon TL’lik sosyal alan inşa edilecek.


Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yapılacak sosyal alan için 10 milyon TL’lik protokol anlaşması imzaladı.

İslampaşa-Portakallık Mahalleleri Dolgu Alanı Spor Kompleksi olarak adlandırılan proje, 550 metrelik sahil aksı üzerindeki 40 bin metrekare alanda; halk arasında Yat limanı olarak bilinen bölgede yapılacak.


Alanın içerisinde iskele, kaykay ve bisiklet parkuru, mini golf sahası, street workout, çocuk oyun alanı, yoga-jimnastik alanı, yamaç paraşütü pisti ve model uçak pisti yer alacak.


Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in girişimleri sonucunda imzalanan projede, ihale sürecinin ardından yapım aşamasına geçilecek.


Rize’ye yeni bir sosyal alan ve vatandaşların denizle buluşabileceği bir iskele kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Metin, “ İnsanlarımızın denizle bütünleşeceği, iskelesinden faydalanacağı, spor olanaklarını kullanacağı ve ailesiyle rahat bir şekilde vakit geçirebileceği bir sosyal alanı şehrimize kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz.” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment