Rekreasyon alanı ve kadınlar plajı

Rize Belediyesi, bir eksikliği daha giderme yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında şehrin eksikliği olarak görülen kadınlar plajı ve rekreasyon alanı için dolgu çalışmalarında sona yaklaşılıyor.

Rize Belediyesi ve Devlet Su İşleri iş birliğiyle başlatılan dolgu çalışmasıyla, dalga kıran olarak adlandırılan mendirekle plaj alanı korunaklı hale getiriliyor. Daha önce Alipaşa Mahallesi sahilinde kısmen hizmet veren ancak yetersiz kalan kadınlar plajı yeni dönemde tekrar elden geçirilerek şehrin ihtiyacına uygun daha modern bir plaj alanına çevriliyor.

Dolgu çalışmasının ardından önceden yetersiz kalan plajın iç kısmı büyütülerek daha geniş bir alana dönüştürülecek. Plaj alanı olarak tasarlanan alanın içerisinde yer alacak olan ortak kullanım alanları daha modern ve kullanışlı hale getirilerek kadınların denizi aktif kullanımı sağlanacak.

Deniz şehri olan ilde,  Rize Belediyesi plaj çalışmasının yanı sıra vatandaşların sahille daha bütün bir halde olması için İtfaiye Müdürlüğü ile Çaykur Genel Müdürlüğü önüne kadar olan kısımda ise, yeni bir deniz dolgu alanı çalışmasıyla sahil şeridinde bir kordon oluşturulması için çalışmalar devam ediyor.

Diğer Haberler

Leave a Comment