Özel sporculardan Başkan Dinçer’e milli forma

Aksaray Paralimpik Tesisleri’nde kampta bulunan Down Sendromlu Futsal ve Basketbol Milli Takımı Aksaray Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısının açılışına katıldı. Milli sporcular, Aksaray’da kendilerini her konuda destekleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e adının yazılı olduğu milli forma hediye ettiler.

Dünya şampiyonası öncesinde Aksaray’da kamp yapan Down Sendromlu Futsal ve Basketbol Milli Takımı, Aksaray Belediyesi Bilim Merkezini gezdi. Bilim Merkezinde neşeli anlar yaşayan millilerimiz teknik kadro ile birlikte Aksaray Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısının açılış oturumuna katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milli sporcularımıza “Hoş Geldiniz” diyerek Futsal Milli Takım Direktörü İbrahim Acar ve Basketbol Milli Takım Direktörü Ufuk Bulut’tan kampın son durumu ve dünya şampiyonası hakkında bilgi aldı.

Belediye Meclis Salonunda meclis üyelerine bilgi veren İbrahim Acar ve Ufuk Bulut, misafirperverliklerinden dolayı Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ederek Aksaray’da bulunmaktan son derece mutlu olduklarını söylediler.

Basketbol Milli Takım Teknik Direktörü Ufuk Bulut, Dünya üçüncüsü ve Avrupa ikincisi olan Down Sendromlu basketbol takımımızın Portekiz’de ki Dünya Şampiyonasına hazırlandığını ifade etti.

Futsal Milli Takım Direktörü İbrahim Acar ise 2021 yılında ise Avrupa Şampiyonu olan millilerimizin 1 Nisan ve 11 Nisan tarihleri arasında Peru’nun Lima şehrinde yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılarak ülkemize altın madalya getirmeyi arzu ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada “Sizler bizim her zaman takdirle izlediğimiz evlatlarımızsınız. Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Daima yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Şampiyona da sizlere başarılar diliyorum.” şekilde konuştu.

Milli sporcularımız Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e isminin yazılı olduğu 68 numaralı milli takım forması hediye ettiler. Başkan Dinçer de özel sporculara hediyeler taktim etti.

Diğer Haberler

Leave a Comment