Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sevinci

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Öner, kısa bir sürede tamamlayarak hizmete açılan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi için, özel birey ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan Üner ‘Engel tanımayan kardeşlerimize ne yapsak, yeterli olmaz’ dedi.

Çatalca ilçesini örnek hizmetlerle buluşturan Başkan Mesut Üner kısa bir sürede tamamlayarak hizmete açtığı vizyon projelerinden biri olan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi için çok önem ve değer verdiği özel kardeşlerimiz ve aileleri ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Nazım Özbay Kültür Merkezimizde düzenlenen tanıtım ve istişare toplantısında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde görev alan konusunun uzmanı Eğitmenler, Fizyoterapistler ve Psikologlar da hazır bulundu.

Mesut Üner’in öğrencileri ve aileleri ile tek tek ilgilendiği toplantıda Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tanıtım videosunun hep birlikte izlenmesi ile başlandı.

Toplam 3312 m² kullanım alanına ve 3184 m² bahçeye sahip merkezde, Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı ve Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı olmak üzere 4 eğitim programı uygulanacak.

Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde; Eğitmenler tarafından Bireysel ve Grup Eğitimlerinin verileceği, 3 adet Bireysel Sınıf, 3 adet Grup Eğitimi Sınıfı ve 1 Adet 2 öğrenci kapasiteli Fizyoterapi Sınıfı yer alırken aynı zamanda hem öğrenci hem de velilere yönelik Psikolojik Destek Aile Eğitimi Programı da verilecek.

Kapsamlı programların uygulandığı merkezde; Özel Eğitim Alanı Öğretmenleri, Fizyoterapistler, Psikologlar ve Usta Öğreticiler tarafından velilerin ihtiyaç duyarak talep ettiği Dil Konuşma Terapileri ve Beden Eğitmenleri eşliğinde spor programı da yer alacak.

ÜCRETSİZ SERVİS MÜJDESİ

“Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok” diyen ve ilçenin kapsamlı bir rehabilitasyon merkezi ile buluşturan Başkanı Mesut Üner, toplantıda öğrenci ve velilerimize ücretsiz servis tahsis edileceği müjdesi de verdi. Başkan Mesut Üner’in sözleri engel tanımayan bireyler ve ailelerinde büyük bir memnuniyet ve sevinçle karşılandı.

VELİLERİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ ALINDI

Tanıtım videosu katılımcılar tarafından büyük bir memnuniyet ile izlendikten sonra Rehabilitasyon Merkezimizi konusunun uzmanı kadrolar; çalışma projeleri ve stratejileri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunarak, katılımcı velilerden gelen öneri, görüş ve fikirleri dinlediler.

ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ İLÇEYE HAYIRLI OLSUN

Katılımcı aileler tarafından büyük bir memnuniyet ile takip edilen toplantı Çatalca Belediye Başkanı  Mesut Üner’in kapanış konuşması ile son buldu.

Başkan Üner yaptığı konuşmasında; ‘’Bugün burada benim için de çok önemli ve kıymetli bir hizmetimiz için bir araya geldik. Toplantımıza katılım sağlayan değerli kardeşlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Bizler, insan odaklı hizmet anlayışımız ile ilçemizde çalışmalar yapıyor yine bu amaç doğrultusunda ilçemizin ihtiyacı olan yatırımları yapıyoruz.

Engel tanımayan kardeşlerimize ne yapsak, yeterli olmaz. Bu düşünce bizim her zaman çalışmalarımıza yön vermiştir. Çalışmalarımızın sonucu olarak sizlerin hizmetine, modern ekip ve ekipmanlarımız ile birlikte Rehabilitasyon Merkezimizi sunmuş bulunuyoruz.

Rehabilitasyon Merkezimizi sizler ile birlikte yöneteceğiz. Bu anlamda fikirleriniz bizler için değerli. Çok verimli bir toplantı oldu. Şunu çok iyi bilin ki, Çatalca’mızda bu zorlu hayat yolculuğunda asla yalnız yürümeyeceksiniz. Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’miz ilçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler

Leave a Comment