Otizmli Beyzanur’un evine oyun parkı

Ağrı Belediyesi Belediye Başkanı Savcı Sayan’dan, otizmli Beyzanur’un (9) evine oyun parkı sevinci. Başkan Sayan, Beyzanur ile yakından ilgilenerek kurulan parkda oyun oynadı.   

Geçtiğimiz günlerde annesi Taybet Yılmaz ile birlikte belediyeye gelen Beyzanur (9) otizmli olması nedeniyle dışarı çıkamadığını ve evine park yapılması isteğini Belediye Başkanı Savcı Sayan’a iletti.

Başkan Sayan, minik Beyzanur’un isteğini geri çevirmeyerek oyun grubunu evlerine götürerek kendi elleriyle kurulumunu yaptı.

 Başkan Sayan, “Beyzanur kardeşimizin bugün oyuncağını getirdim kendi ellerimle kurdum. Belediyemize gelmişti, amca ben sokağa çıkamıyorum eve bana bir oyuncak kurabilir misiniz dedi. Bende bugün Beyzanur’a oyuncağı getirip teslim ettim kurulumunu da kendim yaptım. Kızımız inşallah okuyacak, güzel yerlere gelecek. Kızımıza çok güzel bir şekilde bakan ailesine de teşekkür ederim. Beyzanur bizim canımız ciğerimiz, inşallah abisi burada olduğu sürece bir sıkıntı çekmeyecektir. “dedi

 Başkan Sayan, Beyzanur ile yakından ilgilenerek bir süre kurulan parkda oyun oynadı. Beyzanur’un ailesi kendilerini kırmayarak evlerine kadar gelen ve kızlarının hayalini gerçekleştiren Belediye Başkanı Savcı Sayan’a teşekkür etti. 

Diğer Haberler

Leave a Comment