Millet Bahçesinde çalışmalara hız verildi

Bitlis Belediyesi’nin Hüsrevpaşa Mahallesinde  başlatmış olduğu Millet Bahçesi Projesine devam ediyor. Belediye Başkanı Tanğlay, 92.000 m² alanda yapılacak olan projede gezinti yolu ve spor alanları da yer alacağını söyledi.

Durmadan üretmeye, kenti geliştirme ve çocuklarımızın çok daha mutlu olduğu yaşam alanlarını şehre kazandırmaya devam eden Bitlis Belediyesi, Hüsrevpaşa Mahallesinde Millet Bahçesi ile yeni bir yeşil alan daha oluşturuyor.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay 2022 yılının Bitlis için şantiye yılı olacağını daha önce ifade ettiğini ve yoğun çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarının vurgusunu yaparak “92.000 m² alanda yapılacak olan Bitlis Millet Bahçesi vatandaşlarımızın yeşillikler içerisinde sevdikleriyle beraber hoşça vakit geçirip nefes alacakları bir alan olacak. İçerisinde, gezinti yolu, yeşil oturma terasları, piknik alanı, çocuk oyun alanları, spor alanı, seyir terasları gibi tüm vatandaşlarımıza hitap edecek alanlar bulunmaktadır. Şuanda yapım çalışmaları hızla devam ediyor” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment