Karne hediyesi yüzme eğitimi

Çorum Belediyesi’nin “Yüzme bilmeyen kalmasın” sloganıyla açtığı kurslar, karne hediyesi olarak yarıyıl tatili süresince ücretsiz gerçekleşiyor. Kurslara katılan öğrenciler karne hediyesi için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

300 ÇOCUĞA YÜZME KURSU

Çocuklar, Çorum Belediyesi’nin yarı olimpik havuzlarında yüzme öğreniyor. Ulukavak Mahallesi ve Gülabibey Mahallesi’nde yapılan iki adet yarı olimpik yüzme havuzlarında öğrenciler için düzenlenen kurslar devam ediyor. Yarıyıl tatilinde 300’e yakın öğrencinin kurs göreceği yarı olimpik havuzlarda kız ve erkek öğrenciler için ayrı yüzme seansları düzenleniyor.

YARIYIL TATİLİNİ HAVUZDA GEÇİRİYORLAR

Çocuklara yüzme eğitimi uzman antrenörler tarafından veriliyor. Yüzme antrenörleri, Çorum Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan tesisleri en verimli şekilde kullanarak çocuklara temel yüzme eğitimi verdiklerini dile getirdiler. Kurslara katılan çocuklar, hem yüzme öğreniyor hem de yarıyıl tatilinde keyifli bir aktivite yapıyor. Yüzme kurslarına büyük bir heyecanla geldiklerini dile getiren öğrenciler, kendileri için çok güzel bir karne hediyesi olduğunu dile getirerek Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ettiler.

YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

Çorum Belediyesi tarafından yapılarak hizmete sunulan 2 yarı olimpik yüzme havuzunda gençler yüzmeyi öğreniyor. 25 Ocak tarihinde başlayan kurslara gençler yoğun ilgi gösteriyor. İlk olarak yarı yıl tatiline giren öğrencilere hizmet vermeye başlayan yüzme havuzlarına gelecek öğrenciler alanında uzman antrenör ve eğitmenlerden yüzme öğrenecek. Çorum’da yüzme bilmeyen genç kalmayacak. 

Diğer Haberler

Leave a Comment