İpek Yolu’na sportif yatırımlar sürüyor

İpek Yolu Belediyesi, ağırlıklı nesiller oluşturmak ve yaşatmak için ilçedeki 99 okula spor malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, İpekyolu belediyesi olarak spora ve sporcuya desteklerimiz devam ettirdiklerini söyledi.

İpekyolu Belediyesi 2022 – 2023 eğitim öğretim yılı kapsamında, ilçedeki okullarda sportif faaliyetlerin desteklenmesi maksadıyla bütün ilkokul, ortaokul ve liselere spor malzemesi desteği sağladı. İlçedeki 99 okula içinde futbol topu, basketbol topu, badminton topu, voleybol topu, voleybol filesi, badminton raketi, huni, slalom çubuğu, jimnastik minderi, atlama ipi gibi çeşitli spor malzemelerinin olduğu kolileri dağıttı.

Malzeme dağıtım töreninde bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, İpekyolu belediyesi olarak spora ve sporcuya desteklerimiz devam ediyor. Yarınlarımızın teminatı olan Çocuklarımıza ve gençlerimize hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda gelecek nesillerimizi sağlıklı bir hayatla buluşturmak ve sporun her branşını desteklemek amacıyla ilçemizin bir çok yerinde sportif faaliyetlerin yapılabileceği fiziki mekanlar inşa ediyoruz. Yakın zamanda ihalesini gerçekleştirdiğimiz ve yapımını hızla devam ettirdiğimiz ilçemizin en büyük spor salonunu ve 8 kulvarlı atletizm pistini yakın bir zamanda hemşehrilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz.

Bu günde ilçe sınırlarında bulunan 99 okula; içinde futbol topu, basketbol topu, badminton topu, voleybol topu, voleybol filesi, badminton raketi, huni, slalom çubuğu, jimnastik minderi, atlama ipi gibi çeşitli spor malzemelerinin olan kolileri dağıtıyoruz. Kaymakamlık ve Belediye olarak, okullarımızın hem eğitim hem de spor malzemesi ihtiyacını karşılamaya ve eğitime destek sağlamaya her zaman devam edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment