Hisar hazır; ‘Zihgirin pek, yayın gergin olsun’

Fatih Belediyesi anlamlı bir Organizasyona ev sahipliği yapacak. Geleneksel sporları gelecek nesillere taşımaya yönelik etkinliklerde bu kez ‘Zihgirin pek, yayın gergin olsun’ sloganı altında gerçekleşecek.

Fatih Belediyesi tarafından “Hisarda Okçuluk Yarışması” başlığı altında organize edilen etkinlik 08 Eylül 2022’de Yedikule Hisarı’nda gerçekleştirilecektir. Çocuk ve gençlere yönelik düzenlenen organizasyona katılım sağlama şartları şöyle,  

– Ayvansaray Spor Merkezi’nde okçuluk branşına katılan ve yaz spor okullarında okçuluk branşında eğitim almış tüm çocuklarımız, yaş gruplarına göre 4 farklı kategoride yarışmaya katılım sağlayabilir.

– Kategoriler; 7-9 yaşları arasındaki Minikler, 10-12 yaşları arasındaki Küçükler, 13-14 yaşlarındaki Yıldızlar ve 15-18 yaşları arasındaki Gençler’den oluşmaktadır.

– Okçuluk şenliklerine katılanlar dilerlerse hobi atışı yapabilir.

– Modern okçuluk kurallarının geçerli olacağı turnuvada Minikler 10 metrede, Küçükler 12 metrede, Yıldızlar 14 metrede ve Gençler 18 metrede yarışacaklar.

– Okçuluk branşının yanı sıra dileyen katılımcı öğrenciler, rehber eşliğinde Yedikule Hisarı’nı gezebileceklerdir.

– Madalya törenlerinin yanı sıra kategori birincilerine parmaklık, ikincilerine kolluk ve üçüncülerine ip hediye edilecektir.

– Kayıt işleminde Muvafakatname doldurulmalıdır. Muvafakatname doldurmak için tıklayın.

Diğer Haberler

Leave a Comment