Geleneksel Çocuk Oyunları Merkezi…

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yapım çalışmalarına başlanan Geleneksel Çocuk Oyunları Merkezi ile ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Külütürümüzü İlimizde Yaşatmak İstiyoruz’ dedi

Haber Tarihi; Şubat-2020

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve Daire Müdürleri ile gerçekleştirdiği inceleme yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Akın,” Geleneksel çocuk oyunları kültürümüzü ilimizde yaşatmak istiyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hayatlarından geri kalan serbest zamanlarında geleneksel çocuk oyunlarını oynamaları, gün geçtikçe hızla gelişen teknolojiden bir nebze de olsa ayrı kalarak, çocukluklarını yaşayabilmelerini arzulamaktayım.

Kültürümüzü oluşturan öğeleri yaşatmak, kültürümüze sahip çıkmak için bu oyunların oynanması gerektiğini düşünüyorum. Bunun içinde yeni dönemde Geleneksel Çocuk Oyunları Merkezi projemizi hayata geçirmek istiyoruz.

Potbaşı Mevkii’nde bulunan 14 bin metrekarelik alanda yapacağımız projemizin daha önce zemin tesviyesi ve çevre temizliğini gerçekleştirmiştik. Kısa zaman içinde de çevre düzenlemesi ve oyun alanlarının oluşturulması ile ilgili çalışmaları başlatacağız.

Bartın Belediyesi olarak bu projemizle, ailelere çocuklarıyla birlikte çok değerli vakit geçirebilecekleri bir merkez kazandırmak istiyoruz. Çocuklarımızın sanal ekranlardan uzaklaştırarak, hayal dünyalarını geliştirmek, özgüvenlerine katkı sağlamak amacındayız.” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment