Gaziantep Büyükşehir’de farklı spor branşları vatandaşların hizmetlerinde…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (GASMEK) spor ayrı bir yer tutuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Meslek Edindirme ve Eğitim Şube Müdürlüğü´ne bağlı olarak faaliyet gösterilen GASMEK’de, vatandaşlar Fıtness’dan Karate’ye, Mangala’dan-Satranca kadar farklı branşlarda hizmet almaktadır….

Söz konusunda ki faaliyetlerde, Halkın yaşam kalitesini yükselterek toplumsal refahı artırmak için her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylere, hayat boyu öğrenmenin amaçları doğrultusunda ülkesini seven, bilimsel, akılcı düşünüp problemlerini çözme becerisini kazanan, enerjilerini ve yeteneklerini ortaya çıkaracak, öğrenme iş ve yaşam becerileri kazandırmak Misyon doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir…

Gasmek’te ki söz konusu faaliyetler vizyon ve misyon başlığı altında sürdürülmektedir;


Gasmek´in Vizyonu
Eğitime yatırım yaparak bireyi üretken kılmak.

Gasmek´in Misyonu
Halkın yaşam kalitesini yükselterek toplumsal refahı artırmak için her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylere, hayat boyu öğrenmenin amaçları doğrultusunda ülkesini seven, bilimsel, akılcı düşünüp problemlerini çözme becerisini kazanan, enerjilerini ve yeteneklerini ortaya çıkaracak, öğrenme iş ve yaşam becerileri kazandırmaktır.

Gasmek´in Temel Değerleri

1. Model Olma:
Türkiye´nin önde gelen şehirlerinden Gaziantep´i yaygın eğitim konusunda en iyi temsil edecek kurum olabilmek amacıyla, yaptığı tüm çalışmalarda başarılı ve model bir organizasyon olmak.

2. Ulaşılabilirlik ve Erişilebilirlik:
Gaziantep sınırları içerisinde yaşayan herkesin kolayca ulaşabileceği geniş bir merkez ağına ve program çeşitliliği ile herkese hitap edebilecek düzeyde zengin bir içeriğe sahip olmak.

3. Yaşam Boyu Eğitim:
Özellikle örgün eğitim fırsatlarından yararlanamayan bireylerin eğitim gereksinimlerini karşılamak için herhangi bir yaş sınırlaması yapmadan tüm Gaziantep halkına merkezlerimizde eğitim vermek. Eğitimin yaşam boyu devam ettiği algısını güçlendirerek katılımı artırmak.

4. Yaygın Eğitimde Kalite:
Usta-çırak ilişkisinin öğretilerini modern eğitim sistemlerinin ilke ve prensipleri doğrultusunda kaliteden ödün vermeden sunmak. Eğitim kalitesini yenilikçilik, akılcılık, bilimsellik, katılımcılık ve süreklilik ilkeleri perspektifinde artırmak.

5. Sosyal Algı Gelişimine Katkı:
Toplumda eğitimli ve bilinçli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak.

6. Artı Değer Kazandırmak:
Sosyal sorumluluk kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi´ne; öğrenci memnuniyeti sağlayarak tüm öğrencilerine; çalışan memnuniyetini oluşturarak tüm çalışanlarına artı bir değer kazandırmak. Emeği üretime dönüştürerek bireysel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak.

Diğer Haberler

Leave a Comment