En güzel gülüşlü çocuklar doyasıya eğlendi

Başakşehir Belediyesi,  21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü’ne özel çocukları unutmadı.  Down sendromuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte Başakşehirli özel çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Başkanı Yasin Kartoğlu, “En güzel gülüşler onların. Bizim çocuklarımız ile etkinliklerimiz devam edecek.“ ifadelerini kullandı.

Başakşehir’de, 21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. Down sendromuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlikte Başakşehirli özel çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Etkinliğe ortaokul öğrencisi 25 özel çocuk, aileleri ile birlikte katıldı.

YARIŞMALAR RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

Etkinlikte ilk önce özel çocuklar ile Petek Koleji öğrencileri eşleştirilerek gruplar oluşturuldu. Eşleştirmenin ardından çocuklar çuvalla atlama, kaşıkla yumurta taşıma ve halat çekme yarışmalarında birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

ÖZEŞ ÇOCUKLAR ATA BİNDİ

Başakşehirli özel çocuklar, etkinliğin ikinci bölümünde atların bulunduğu alanı ziyaret etti. Atları severek ve besleyerek iletişim kuran çocuklar, daha sonra ata binerek birkaç tur da attı. Unutamayacakları bir gün geçiren çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu. Çocuklar ve aileleri etkinlikten ötürü Başakşehir Belediyesi’ne ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na teşekkür etti.

“ÇOCUKLARIMIZIN BU HEYECANI YAŞAMASI BİZİM İÇİN MUTLULUK VERİCİ”

Bu tarz programların çocuklar için hem fiziksel hem de ruhi anlamda çok faydalı olduğunu dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “ Çok eğlenceli, güzel bir program oldu. Özellikle atla yapılan bu tür egzersizlerin çocuklar için hem fiziksel anlamda hem de ruhi anlamda çok faydası olduğunu biliyoruz. Fırsat oldu, ben de ata bindim. Gerçekten, ata binmek çok güzelmiş. Çocuklarımızın da bu heyecanı yaşaması bizim için mutluluk verici. En güzel gülüşler onların. O gülüşler her zaman farkındalık ile hissedilsin. Çocuklarımız toplumda her zaman kendilerini yer bulsun istiyoruz. Bizim çocuklarımızla etkinliklerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Diğer Haberler

Leave a Comment