Eğitim, sanat ve spor bir arada

Necip Fazıl Kısakürek Başakşehir Kültür Yaşam Parkı faaliyete girdi.  Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu “Şehrimizin en büyüğü olan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Yaşam Parkımızda, eğitimden sanata, teknolojiden spora komşularımızın ihtiyacı olan tüm hizmetleri bir araya getirdik.” dedi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ise, Başakşehir’de her mahalleye spor alanları yapıldığı, bunların da çok kıymetli ve önemli olduğunu söyledi.

Başakşehir Belediyesi, ilçenin 13’üncü ve en büyük kültür yaşam parkının yapımını tamamladı. Necip Fazıl Kısakürek Başakşehir Kültür Yaşam Parkı’nın açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ile çok sayıda ilçe sakini katıldı.

 “13’ÜNCÜ VE EN BÜYÜK KÜLTÜRVE YAŞAM PARKIMIZ”

Törende konuklara hitap eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Şehrimizin on üçüncü ve en büyük kültür yaşam parkına, Türk düşünce hayatında fikirleri ve eserleriyle derin izler bırakan yazar ve şair Necip Fazıl Kısakürek’in ismini verdik. Üstad’ın ismini yaşatmanın yanında, özellikle çocuk ve gençlerimize Necip Fazıl’ı anlatabilme imkânına da sahip olacağız. Eğitimden sanata, teknolojiden spora komşularımızın ihtiyacı olan tüm hizmetleri, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Yaşam Parkımızda bir araya getirdik. Hepsini bu eserin çatısı altına sığdırdık. Belediyecilikte yeni bir model anlayışıyla inşa ettiğimiz merkezimiz, her yaştan ilçe sakinimize yönelik etkinlik ve hizmetlerimizin yeni adresi olacak.” şeklinde konuştu.

“BAŞAKŞEHİR GELECEĞİ YAKALAMIŞ”

Başakşehir’de olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, “Başakşehir’de gençlere yönelik birçok hizmet bulunuyor. Biz Başakşehir’de olmaktan memnunuz. Geleceği yakalamış bir şehir olmasından memnunuz. Belediyenin yapmış olduğu bu merkez, en üst noktaya ulaşmış. Başakşehirliler birçok imkândan faydalanabilecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 “AK PARTİMİZİN ÖNCÜ PROJELERİNDEN BİRİ OLMUŞTUR”

Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mehmet Fatih Kacır da Necip Fazıl Kısakürek Başakşehir Kültür Yaşam Parkı’nın ilçeye hayırlı olmasını diledi. Başakşehir’in İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olduğuna işaret eden Bakan Kacır, “Her yaştan vatandaşımızın hizmetine sunulan bu önemli merkez hayırlı olsun. AK Parti’mizin öncü projelerinden biri olmuştur. Milletimize hizmet yolunda koşmaya devam ediyoruz. Kadın aktivite merkezinden sanat atölyelerine kadar muazzam bir merkez faaliyete geçiyor. Allah çalışanın, alın teri dökenin her zaman yardımcısıdır. Türkiye’nin dört bir yanında, bu ülkenin aydınlık yarınları için var gücümüzle çalışıyoruz. İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Başakşehir için yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Çok yakında Özdemir Bayraktar Bilim Kültür Yaşam Merkezi’nin de açılışını yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“BAŞAKŞEHİR BİR MARKA”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Başakşehir’de hayata geçirilen yatırımların önemine değindi, Gençlere yönelik yatırımların dikkat çekici olduğunun altını çizen Bakan Bak, “Başakşehir’de yapılan tesislerden dolayı çok memnunuz. Bizim açımızdan Başakşehir bir marka. Teknolojide devasa yatırımlar yapılıyor. Gençlerimizin kendilerini geliştirmeleri adına Neci Fazıl Kısakürek Başakşehir Kültür Yaşam Parkı önemli bir merkez. Bir yanda spor diğer yanında kültür sanat bulunuyor. Başakşehir’de her mahalleye spor alanları yapılıyor. Bunlar da çok kıymetli ve önemli.” diye konuştu.

EĞİTİM, SANAT VE SPOR BİR ARADA

Necip Fazıl Kısakürek Başakşehir Kültür Yaşam Parkı’nda, Başakşehirli annelerin çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçireceği anne çocuk sınıfı, ilk ve ortaokul öğrencilerinin okul harici zamanlarını en iyi şekilde değerlendireceği bilgievi yer alacak. Başakşehirli gençlerin gelişimine katkı ve özel yetenek sınavlarına hazırlanmalarını sağlayacak tiyatro ve müzik akademilerinin yanı sıra Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) ve 20 bin kitap kapasiteli kütüphane ilçe sakinlerine hizmet verecek. Merkezde yediden yetmişe tüm Başakşehirlilerin spor yapmasını sağlayacak yarı olimpik havuzu, profesyonel fitness alanı ve jimnastik salonuda hizmete açıldı.

Diğer Haberler

Leave a Comment