Akpınar spor ve yaşam alanına kavuşuyor

Yepyeni yaşam alanlarıyla şehir kimliğine değer kazandıran Elazığ Belediyesi tarafından şehir merkezine kazandırılacak Akpınar Mahallesi Yaşam Alanı’nda çalışmalar ilerliyor. Akpınar, Sarayatik ve Çarşı Mahalleleri başta olmak üzere çevre mahallelerinin yararlanacağı yeni yaşam alanı 8 bin 500 metrekare alan üzerinde projede, mini amfitiyatro ve mescitin yanı sıra, bisiklet yolu, tartan yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, fitnes gurupları yer alıyor…

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI, “ŞEHRİN MERKEZİNE YENİ BİR YEŞİL ALANI KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ”
Nefes alan bir şehir hedefi doğrultusunda şehri yeni kazanımlarla buluşturduklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da yukarıya çekmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda şehrimizin dört bir yanına kazandırdığımız yaşam alanlarına bir yenisini daha ekliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Belediyemize devri sağlanan 8.500 metrekarelik alanı, yeşil dokusu ve sosyal donatılarıyla şehre nefes aldıran, çocuklarımızın, gençlerimizin, ailelerimizin keyifli vakit geçirecekleri yeni bir yaşam alanı olarak hizmete sunacağız. Vatandaşlarımızın buluşma noktası olacak yeni yaşam alanındaki çalışmalarımızı inşallah en kısa sürede tamamlayarak, hizmete sunacağız.” dedi.

BİR ÇOK SOSYAL DINATI YER ALIYOR

Mini amfitiyatro, bisiklet yolu, tartan yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, fitnes gurupları, kaskatlı süs havuzu ile şekillenen yeni yaşam alanında; cafe ve mescit inşa çalışmaları da yüzde 70 oranında tamamlandı. Oturma alanlarıyla bütünleştirilecek yeni yaşam alanı; akçaağaç, çınar, göknar, ladin, sığla, süs elması ve çam türlerindeki ağaç dikimiyle yeşilin tonlarıyla bezendi. Alandaki yeşil doku çalışmaları ise çim ekim çalışmalarıyla tamamlanacak.

Diğer Haberler

Leave a Comment