Dünya Halı Saha Mini Futbol Kocaeli’de

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Dünya Halı Saha Mini Futbol Şampiyonası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Halı Saha Tesisleri’nde start aldı. Ülkemizde ilk kez düzenlenen organizasyona 16 ülke mücadele ediyor.

Uluslararası Mini Futbol Federasyonu ve Acun Medya tarafından ülkemizde ilk kez düzenlenen ve 16 ülkenin mücadele edeceği Dünya Halı Saha Mini Futbol Şampiyonası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Halı Saha Tesisleri’nde start aldı. Sporseverler yoğun ilgi gösterdiği şampiyonun açılışı renkli görüntülere sahne olan şöhretlerin hünerlerini sergilediği gösteri maçının ardında Türkiye ile Irak arasında oynanan şampiyonanın açış maçı em Keskin ve penaltıdan Gökhan Özdemir’in golleriyle Türkiye’nin 2-1 üstünlüğü ile sona erdi. 

SEREMONİ VE GÖSTERİ MAÇI İLE BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen şampiyona Doğu Kışla Halı Saha Tesisleri’nde Seremoni ve gösteri maçı ile başladı. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, teknik adamlar Hikmet Karaman, Yılmaz Vural, Güvenç Kurtar, Bülent Uygun, Metin Tekin ve Bülent Baturman’ın yanı sıra çok sayıda ünlü eski futbolcu ile sanatçıları Kent halkı buluşturan gösteri maçında Dünya Halı Saha Mini Futbol Şampiyonası’nın tanıtımı yapıldı.

SERTAŞ PERFORMANSIYLA BÜYÜK ALKIŞ TOPLADI

Organizasyonun açılışında Kocaeli Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde Türk halk müziğin sevilen sanatçısı Bülent Serttaş canlı olarak söylediği ‘Bodrum’ şarkısıyla hem tribünleri coşturdu hem de eski futbolcuların ve ünlülerin forma giydiği gösteri maçında kaleye geçerek performansıyla büyük alkış topladı. Seremonide ayrıca MAP Hoytag folklor ekibinin ‘Damat Alayı’ halk oyununda MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’da davet ederek birlikte halay çektiler. 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı şampiyonanın Kocaeli’de düzenlenmesinden dolayı çok büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Ülkemize misafir gelen tüm sporcularımıza çok teşekkür ediyoruz. Umarım Kocaeli’mizde hem müsabakalarda başarılı performanslar sergilerler hem de şehrimizi görme ve gezme fırsatı bulurlar. Ben şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum. Böyle güzel bir organizasyona da ev sahipliği yaptığı için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

BU ORGANİZASYON İÇİN KOCAELİ’DEYİZ

Uluslararası Mini Futbol Federasyonu Başkanı Dr. Muhammad Al-Dossary da, organizasyonun Türkiye olmasından dolayı mutlu olduğunu anlatarak, “Bu organizasyon için Kocaeli’deyiz. Bize bu destekleri sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın Bey’e çok teşekkür ediyoruz” dedi. Uluslararası Mini Futbol Federasyonu Başkanı Kocaeli’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, katkı sağlayan herkese teşekkür etti, tüm sporculara başarılar diledi. Konuşmaların ardından organizasyona katkı sağlayan ülke temsilcilerine Uluslararası Mini Futbol Federasyonu tarafından plaket takdim edildi. Şampiyona 25 Mayıs’ta sona erecek.

ÜNLÜ İSİMLER KOCAELİ’DE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Doğu Kışla Halı Saha Tesisleri’ni adeta mini bir stada çevirdi. Organizasyonun gösteri maçında birçok tanınmış isim sporseverlerin karşısına çıktı. Hem gösteri maçı hem de açılış maçı TV 8,5 ekranlarından da canlı olarak yayınlanırken her iki maçın başlama vuruşunu iş insanı Evrim Kırmızıtaş Başaran yaptı. Hakemliğini MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yaptığı gösteri maçında yeşil takımda Sümer Yüzer, Alper Aktaş, Metin Tekin, Serhat Özcan, Bahadır Özer, Fevzi Açıkgöz, Serhan Onat, Engin Benli, Bora Savaş, Bülent Bölükbaşı, Serdar Akar yer alırken

Beyaz Takımda ise Bülent Serttaş, Julius Simon, Bülent Uygun, Mustafa Çulcu, Cevdet Seyhan, Şenol Çiçek, Ümit Kalko, İboday, Nebil Uzun, Gökhan Bozkaya forma giydi. Kocaelispor tarihini ilk kalesinde 86 yaşında Sümer Yüzer yer aldığı karşılaşma Bülent Uygun, Ümit Kalko (2), Serdar Akar, Serhan Onat, Penaltıdan Metin Tekin’in golleriyle 3-3 sona erdi. Tribünleri dolduran sporseverler ünlü teknik adamlar, futbolcular ve sanatçılar ile fotoğraf çektirmek için yarıştılar.

VAR’IN YARDIMI SONRASI PENALTI KARARI VERDİ.

Avusturya’dan Bahadır Girokhoo’nun yönettiği şampiyonanın açılış maçında Türkiye, Engin Varıcıoğlu, Cihan Haspolatlı, Emre Oral, Murat Akyüz, Özkan Yılmaz ve Cem Keskin ile başlarken konuk ekip Irak ise Ahmed Duraid, Haydar Raad, Ali Hetrus, Ali Şahab, Muhap El Dein ve Hamdallah altısı ile başladı. Türkiye karşılaşmada Cem Keskin’in klas golü ile öne geçerken rakip takım Irak Muhap El Dein attığı golle cevap verdi. İkinci yarıda iki takım da kontrollü oyun sergilerken nefeslerin tutulduğu maçın son dakikasında ceza sahası içindeki Ali Hetrus’un sol kolundan dönen top sonrası maçın hakemi Bahadır Girokhoo, VAR’ın yardımı sonrası penaltı kararı verdi. Topun gerisine geçen Gökhan Özdemir klas bir vuruşunla penaltıyı gole çevirdi.  

Turnuvada yer alacak ülkeler ve mücadele edecekleri gruplar

A Grubu: Türkiye, Gana, Irak, İran

B Grubu: İsviçre, Rusya, Katar, Cezair

C Grubu: Tunus, Suudi Arabistan, Kazakistan, Avusturya

D Grubu: Libya, Bahreyn, Bulgaristan, Belçika

Diğer Haberler

Leave a Comment