Dünya çocukları için pedal çeviriyorlar…

Bayrampaşa Belediyesi, Kosuke Kato(22), Yoshitaka Tazawa(23) adlarında iki japon öğretmeni ağırladı. Dünya çocukları için bisikletleriyle 20 bin km yol katedecek olan genç aktivistler, 20 Nisan 2011 de lizbondan bisikletleriyle çıktıkları dünya turu’nun durağı Türkiye de Bayrampaşa oldu…

Haber ve Tarihi; 2011

Bazı haberler vardır, üzerinden belli bir süre geçse de, taşıdığı anlamdan dolayı içeriğini kaybetmez. Dünya çocukları için pedal çeviren ‘Dünya çocukları için Bayrampaşa’dalar haberi de o örneklerden. Organizasyon 2011 yılında gerçekleşsede, muhtevasından bir şey kaybetmeyen ve örnek olacak haberin içeriği;  

Kosuke Kato(22), Yoshitaka Tazawa(23) adlarında iki japon öğretmenin 20 Nisan 2011 de lizbondan bisikletleriyle çıktıkları dünya turu’nun durağı Türkiye de Bayrampaşa oldu.

Gerçekleştirdikleri Dünya Turunda dolaştıkları ülkelerde,farklı ırktan,farklı renkten çocuklar arasında bir bağ kuran iki gezgin öğretmen bugüne kadar 2000 den fazla çocuğa ip bağlatarak dünya çocukları arasında iletişim kurmayı amaçlıyorlar.

LİZBONDAN BAŞLAYAN DÜNYA TURU’NUN DURAĞI BAYRAMPAŞAYDI..

20 Nisan 2011 de, lizbon dan yola çıkan japon gezginler’in ,Portekiz,İspanya,Fransa,Italya,İsviçre,Slovenya,Avusturya,SlovakyaMacaristan,Hırvatistan,Montenegro,Kosova,Makedonya ve Yunanistandan sonra ki durağı Türkiyede İstanbul Bayrampaşa ilçesi oldu.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila AYDINER’imakamında ziyaret eden  ve İstanbul’un çok büyük bir şehir olduğunu, buraya geldiklerinde çok şaşırdıklarını söyleyen Kosuke Kato(22), Yoshitaka Tazawa(23):’’Burada herşey çok farklı.Kültür,Mimari,insanların davranışları.Türkiye’ye girer girmez  bu değişikliğin farkına vardık.İnsanlarınız çok sıcak ve bu yakınlık bizi çok etkiledi.Her yerde sofraya çağırıldık ve ikram aldık devamlı.Camilerinizin mimarisine bayılmışlar.İslam çok etkili bir dünya.Bu gördüklerimizden sonra islam hakkında daha çok şey öğrenmek istiyoruz’’dediler.

Çok anlamlı bir amaç için dünya turuna çıkan japon öğretmenlerin Türkiye durağında Bayrampaşa’nın misafiri oldukları için büyük mutluluk duyduğunu belirten Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila AYDINER:’’Çocuklarımız ve dünya çocukları dünyanın geleceği için çok önemli.Bu önemi vurgulamak ve dünya gündeminde yeterince yer almasını sağlamak için bu fedakar iki öğretmenin çıktıkları yol,yaptıkları aktivitenin değeri tartışılmaz.Bu dünya turlarının bayrampaşa ilçemizden geçmesi bizler için ayrı bir gurur kaynağı..Bayrampaşımızda 3 gün misafirimiz olacaklar..Ve umarım sağ sağlim dünya turlarını tamamlayacaklar’’dedi.

DÜNYA ÇOCUKLARI İÇİN BİSİKLETLE 20.000 KM YOL

Buradan Gürcistan,Azerbaycan,Kazakistan,Özbekistan,Kırgızistan, Hindistan,Bangladeş,Kamboçya,Tayland, Vietnam, Çin üzerinden Japonya ya varacak olan iki genç activist dünya turlarını toplamda 20.000 km yol katederek 10 Mart 2012 de tamamlamayı planlıyorlar.

Diğer Haberler

Leave a Comment