Down Sendromlu Çocuklara Geleneksel Okçuluk Sertifikası

Sultangazi Belediyesi, Down Sendromu Farkındalık Günü’nün özel çocukları unutmadı. ‘Temel Okçuluk’ eğitimi verdiği özel çocuklar, sertifikalarını Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un  elinden aldı. Başkan Dursun ‘Özel Çocuklarımızı bir gün değil, her gün önemsiyoruz’ dedi.

‘Hayatı paylaşmak için engel yok’ diyerek çalışmalarını sürdüren Sultangazi Belediyesi, ilçede ikamet eden özel çocukları yalnız bırakmıyor! Özel gereksinimli çocukların sosyal hayata adapte olmalarını kolaylaştırmak, sosyalleşmelerini sağlamak ve motor becerilerini güçlendirmek adına Down Sendromlu ve ortopedik engelli özel çocuklara Temek Okçuluk Eğitimi verildi.

MASKE, MESAFE, TEMİZLİK KURALLARINA UYULDU

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi’nde verilen eğitimlerde maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uyuldu. Öğrenciler, sosyal mesafenin korunması adına iki ayrı gruba ayrıldı. 1 ay süren derslerle eğitmenler, ata sporu olan okçuluğun inceliklerini özel öğrencilerine uygulamalı olarak gösterdi.

“BİR GÜN DEĞİL HERGÜN ÖNEMSİYORUZ’

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında, Temel Okçuluk kursunu başarıyla tamamlayan özel çocuklar için sertifika töreni düzenlendi.  Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, sevgiyle aşılamayacak hiçbir engelin olmadığının altını çizdi. Başkan Dursun, “Bizlere düşen en önemli görev, özel çocuklarımıza destek olmak, onları bir gün değil her gün önemsemektir.” diye konuştu.

 Başkan Dursun, verilen eğitimlerin çocuklara olumlu yansıdığını belirterek, “Çocuklarımız ata sporu olan okçuluğu yakından tanıma fırsatı bulurken, arkadaşlarıyla iletişim kurma imkânı da buldu. Onların sosyal hayata adapte olmalarını sağlayacak etkinliklerimizi daha da artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Öğrenciler, sertifikalarını Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un elinden aldı. Başkan Dursun, özel çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler

Leave a Comment