Bröveli özel gereksinimli sporcular zafer dalışı yaptı

Bağcılar Belediyesi’nin bröveli engelliler, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yılına ithafen önemli bir etkinliğe imza attı. En büyük batık savaş gemilerinden birisi olan İngiliz gemisi SS MILO’ya dalan engelli dalgıçlar, su yüzüne çıkışta Türk bayrağı açtı.

Bağcılar Belediyesi Su Altı ve Su Üstü Kulübü üyesi bröveli engelliler, Çanakkale Boğazı’nda Zafer Dalışı yaptı. En büyük batık savaş gemilerinden birisi olan İngiliz gemisi SS MILO’ya dalan engelli dalgıçlar, su yüzüne çıkışta Türk bayrağı açtı.

Bağcılar Belediyesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’incü yılı münasebetiyle önemli bir etkinliğe imza attı. Bu kapsamda Bağcılar Belediyesi Su Altı ve Su Üstü Kulübü öğrencisi de olan Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri, Çanakkale’ye gitti. Engelli kursiyerlere Bağcılar Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Pacci ile Mehmet Şirin de eşlik etti.

SU YÜZÜNE ÇIKIŞTA TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

Bağcılar Belediyesi Su Altı ve Su Üstü Kulübü öğrencileri, eğitmenlerle birlikte Anzak Koyu’nda 7 metre derinlikte bulunan en büyük batık savaş gemilerinden birisi olan İngiliz Gemisi SS MILO’ya tüplü dalış gerçekleştirdi. Görme, işitme, süreğen, fiziksel ve zihinsel engellilerden oluşan grup, su yüzüne çıktıklarında Türk Bayrağı açıp fotoğraf çekildi. Katılımcı dalgıçlara sertifikaları taktim edildi.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de bu anlamlı organizasyondan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Diğer Haberler

Leave a Comment