Türkiye Yüzyılında canlı satranç turnuvası

Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yüzyılı Uluslararası Satranç Turnuvası özel bir etkinliğe sahne oldu. Dev satranç tahtası üzerinde taşların yerini alan satranç severlerden her biri bir taşı temsil etti.

Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yüzyılı Uluslararası Satranç Turnuvası dün özel bir etkinliğe sahne oldu. Dev satranç tahtası üzerinde taşların yerini alan satranç severlerden her biri bir taşı temsil etti. Oyuncuların yönlendirmeleriyle yapılan hamleler sonucunda heyecanlı bir maç ortaya çıktı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bağcılar Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Göztepe Spor Kompleksi’nde yapılan Türkiye Yüzyılı Uluslararası Satranç Turnuvası devam ediyor. Turnuvanın 5’inci gününde canlı satranç adıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. Bu çerçevede spor salonunun zeminine dev bir satranç tahtası yapıldı.

İKİ ÖNEMLİ İSİM KARŞI KARŞIYA GELDİ

Tahtanın üzerine çıkan 32 iki oyuncudan her biri bir satranç taşının yerini aldı. Minikler piyon olurken yetişkinler de şah ve vezir gibi arka sıradaki taşların rolünü üstlendi. Canlı satranç turnuvasında bir dönem Rus satranç efsanesi Garry Kasparov’un maçlarında da hakemlik yapan FIDE ödüllü İsmet Arvit ile 13 kez Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonu Gülümser Öney karşı karşıya geldi. İki önemli ismin talimatları doğrultusunda hamleler yapıldı. Heyecanlı geçen oyunu izleyen aileleri de çocuklara moral desteği verdi.

9 Eylül 2023 tarihinde sona eren turnuvada başarılı olan sporculara kupa, madalya ve ödülleri takdim edilecek.

Diğer Haberler

Leave a Comment