Bir örnek projede Yozgat’tan; Çocuk Sokağı

Yozgat Belediyesi tarafından çocukların sokakta güven içinde oynaması ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak için düzenlenen “Çocuk Sokağı”, törenle açıldı. Belediye Başkanı Celal Köşe “Çocuklarımızın sosyalleşmesi, birlikte oyun kurgulaması için bu sokağı düzenledik” dedi.

Can Sokak’ta oluşturulan Çocuk Sokağı’nın açılışında konuşan Belediye Başkanımız Celal Köse ve Valimiz Ziya Polat, Cumhuriyetin 98. yıl dönümünü kutladı.

Törene katılan Yozgat Valisi Ziya Polat, çocuklar için yapılan her işe her zaman destekçi olduklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Her zaman sevdamız eğitimdir. Eğitim yolunda her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Devletimiz Allah’a şükür güçlü, fiziki anlamda hiçbir sıkıntımız yok ancak çocuklarımızı, sosyal, kültürel ve sportif yönden de geliştirmemiz lazım. Eğitim sadece dört duvar arasında olacak bir iş değil, eğitim, ailede başlıyor, sokakta devam ediyor, okullarda da meyvesini veriyor. Böyle bir sokağı düşünüp yapan belediye başkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse de 10 metre genişliğinde 100 metre uzunluğundaki sokağı trafiğe kapatarak çocuklara tahsis ettiklerini söyledi.

Başkan Köse, sokakta çocukların güven içerisinde oyun oynayacağını vurgulayarak, “Özellikle çocuklarımızın sosyalleşmesi, birlikte oyun kurgulaması için bu sokağı düzenledik. Sokakta bilim standımız, müzik, resim standımız, oyun alanlarımızla çocuklarımızı geleceğe güvenle hazırlayacağız. Sokağımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment