Başakşehir BAKMER’de Down sendromlu Sude artık daha mutlu …

Down Sendomlu Sude Çelik’in hayatı BAKMER’de değişti. Kısa süre önce BAKMER’de step ve plates derslerine başlayan Çelik, fazla kilolarından kurtuldu, pek çok arkadaş edinerek daha sosyalleşiyor.

Kadın ve genç kızları sportif etkinlikler ve söyleşiler ile sene boyu destekleyen Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) down sendromlu Sude Çelik’in de hayatını değiştirdi. BAKMER’de step derslerine başlayan Sude Çelik, daha sonra plates derslerine de katılmaya başladı. Kısa sürede kilo vermeye başlayan Sude, sosyal anlamda da büyük gelişme gösterdi. Arkadaşları tarafından çok sevilen Çelik, şimdi BAKMER derslerine katılmak için can atar hale geldi.

“Burada olmaktan mutluyum”

Abları ve abisinden dolayı çok üzüldüğünü ve evden çıkmak istemediğini söyleyen Sude Çelik, “Ablam ve abim yanımda olduğu zaman onlarla çok eğleniyorduk. Şimdi arada ziyaret gidiyoruz. Annem beni BAKMER’e getirdi, burada step ve plates derslerine başladım. Yeni arkadaşlarım oldu, onlarla birlikte sohbet ediyoruz ve eğleniyoruz. Burada olmaktan mutluyum. Haftada bir gün geliyorum ve o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Keşke her gün BAKMER’e gelebilsem” şeklinde konuştu.

16 senedir Başakşehir’de ikame eden Sude’nin annesi Nurten Çelik BAKMER’in kızına çok iyi geldiğini ifade ederek, “BAKMER’in dergiler ve pankartlardan öğrendim ve kızıma faydalı olacağını düşündüm için kayıt yaptırdım. Hem sosyalleşsin hem de fazla kilolarını versin istedim. Kısa sürede ilerleme sağladı. Sude burada pek çok arkadaş edindi ve kilo vermeye başladı. Ben engelli çocuğu olan anne-babalara BAKMER’i öneriyorum. Kızım derslerin çok faydasını gördü.

Sude çok yetenekli ve azimli

BAKMER Antrenörü Nezide Kıyga, Sude’nin kısa sürede hem sosyal hem de fiziksel olarak gelişme gösterdiğini söyleyerek, ‘Sude’yi ilk tanıdığımda çok içine kapanıktı fakat kısa sürede derslere ve ortama adapta oldu. Dansı çok sevdiğini bize söylemişti. Step adımlarına ve koreografilerimize kısa sürede uyum sağladı. Sude çok yetenekli ve azimli bir öğrencimiz. Hiç pes etmiyor. Sude 2 ay hem sosyal olarak hem de fiziksel olarak çok ilerleme kaydetti. Vücudu inceldi ve  daha sosyalleşti. Sınıfın en sevilen öğrencisi oldu” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment