Yılın ilk Online Satranç Turnuvası Kırıkkale’de

Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenen Online Satranç Turnuvasında dereceye giren sporculara ödüllerini Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından verildi. Başkan Saygılı, 2021 yılının ilk Online Satranç Turnuvasına katılımın oldukça yüksek olması kendilerini sevindirdiğini söyledi

 YENİ YILIN İLK TURUNUVASI

Ülkemizde 2021 yılının ilk turnuvasını Kırıkkale Belediyesi tarafından gerçekleştirdi. 4 günlük sokağa çıkma yasağının olduğu 2021 yılının ilk günü gerçekleştirilen Online Satranç Turnuvasına Kırıkkaleli çok sayıda öğrenci katıldı.

2009 ve sonrası doğumlu öğrencilerin katıldığı turnuvada dereceye giren sporcuların ödüllerini ise Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Belediye Meclis Toplantı salonunda düzenlenen tören ile sahiplerine taktim etti.

‘KATILIMIN YÜKSEKLİĞİ BİZİ MEMNUN ETTİ’

Tören öncesi öğrenciler ile sohbet eden Belediye Bakanı Mehmet Saygılı, pandemi döneminden en çok etkilenen kesmin öğrencilerin olduğunu söyleyerek “Bu dönemde sizler okullarınızdan uzak kaldınız. Arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi özlediniz. İnşallah tekrar normalleştiğimiz günlere tekrar döneceğiz. Bu döneme kadar sizlerde maske – mesafe ve hijyen özellikle de küçük yavrularımız temizliğe çok dikkat etmelisiniz. Biz Kırıkkale Belediyesi olarak bu dönemde evlerinde en çok sıkılan çocuklarımıza yönelik bir etkinlik, satranç turnuvası düzenlemek istedik. Katılım oldukça yüksek oldu. Bu bizi mutlu etti” ifadesini kullandı.

SATRANÇ OYNAMAYI TAVSİYE EDİYORUM

Satranç oynamanın zihinsel gelişime önemli katkı sağladığını, matematiksel zekânın gelişimini hızlandırdığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı çocuklardan satranç oynamaya devam etmelerini isteyerek “Satranç önemli bir zekâ oyunu. İçerisinde bulunduğumuz çağ, bilişim çağı. Onun için gençlerimiz, bilgisayar yazılımlarına yönleniyorlar. Satranç stratejisi, hamlesi çocuklarımıza önemli zihinsel katkılar sağlıyor. Çocuklarımıza satranç oynamayı bu tür turnuvalara katılmayı tavsiye ediyorum” dedi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE MADALYA VE TABLET

Ülkemizin yeni yılda ki ilk etkinliği olan Kırıkkale Belediyesi Satranç Turnuvasında sporcular kıyasıya bir yarışma çıkardılar. Son derece çekişmeli karşılaşmalar sonucunda ilk üçe giren sporculara tablet, 4’incü ve 14’üncü arasına ise satranç takımı ile tüm dereceye giren öğrencilere madalya taktim edildi. Kırıkkale Belediyesi Online Satranç Turnuvasında; 1. Mustafa Ege İnanç, 2. Deniz Emir Köksal, 3. Kayra Menşur olurken, diğer sporcular sıra ile Abdullah Doğan, Talha Kekeç, Muhammed Fatih Adar, Mehmet Çınar Altuntop, Esma Dila Çevik, Berat Bilsel, Mustafa Mert Şahin, Rıfat Poyraz Civil, Onur Talha Sazak, Selim Alp Öztürk, Ilgın Efsa Coşkun oldu. 

Diğer Haberler

Leave a Comment