Yeni semt sahaları kapılarını açtı

Tokat Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığında gerçekleşen protokolle şehrin 8 farklı bölgesinde inşa edilen 8 semt sahası vatandaşların hizmetinde. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, çocuklarımız için çalışmalarımızı planlıyoruz.

Tokat Belediyesi tarafından; Bahçelievler, Bedestenlioğlu, Büyükbeybağı, Erenler, Karşıyaka, Mahmutpaşa, Topçubağı ve Yeşilırmak Mahalleleri olmak üzere kentin 8 farklı bölgesinde yapılan yeni semt sahaları çocuklara, gençlere kapılarını açtı.

Yeni sentetik çim sahaların, Tokat’a kazandırılmasından dolayı mutluluğunu dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 8 yeni semt sahası yapımının tamamlanarak hizmet vermeye başladığını, 5 yeni semt sahasında ise çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, çocuklarımız için çalışmalarımızı planlıyoruz. Gençlerimizin, çocuklarımızın Pandemi sürecinde evlerinde sıkıldıklarını biliyoruz. Hamdolsun hep birlikte bu süreci atlatıyoruz. Bugün itibariyle çocuklarımız ve gençlerimiz yeni sahalarına kavuştular. Tüm sahalarımız onların hizmetinde.

2020 yılı Ocak ayında Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’yla yaptığımız görüşmeler neticesinde Tokat’ta spor konusunda önemli kazanımlar elde ettik. 2020 yılı Haziran ayında da şehrimizde 8 ayrı bölgede yeni sentetik çim sahaları yapacağımızın müjdesini vermiştik. Bu doğrultuda hızlı bir şekilde çalışmalarımızı yürüterek, tüm sahalarımızın yapımını tamamladık.

Biz istiyoruz ki; gençlerimiz derslerinde, ilimde, irfanda her konuda başarılı olsunlar; bunun yanında da kültürel faaliyetlerde de bulunabilsinler. Spor yapsınlar, sanat faaliyetleri de gerçekleştirebilsinler istiyoruz. Bu uğurda da onlar için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ve daha çok çalışma ile de gençlerimizin, kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğimizi buradan belirtiyorum. Onlar için hazırladığımız bu güzel mekânlar onları bekliyor. Şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yüzme havuzlarında da sona gelindiğini belirten Başkan Eroğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Özel İdaresi öncülüğünde şehrimizde iki adet yeni butik yüzme havuzu inşa ediliyor. Butik Havuzlarında inşaatında sona yaklaştık.

Yüzme Havuzlarımızın ihaleleri Temmuz ayında yapıldı ve şuanda sona yaklaştık. Yüzme havuzu binalarımızın içerisinde; 140 cm derinliğinde 12,5×25 metre ebatlarında yüzme havuzları yer alacak. Bay-bayan soyunma odaları, engelli kardeşlerimiz için ayrı soyunma odası, antrenör odası ve idari ofisler yer alacak. Ayrıca Velilerimizin çocuklarını izleyebilmeleri için de 60 seyirci kapasiteli tribünler yer alacak. İnşallah pandemi sürecinin de sona ermesi ile havuzlarımızı gençlerimizle, çocuklarımızla buluşturacağız.

Tokat’ın imarı ve ihyası için çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Projelerin gerçekleşmesinde, yatırımların ilimize gelmesi noktasında gayret gösteren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımıza, Valimize, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

Leave a Comment