Ümraniye Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm ve Satranç’ın yanı sıra, Geleneksel Okçuluk ve akıl oyunları festivallerindeki başarılarıyla da dikkat çekiyor…

Ümraniye Gençlik ve Spor Kulübünün faaliyetleriyle ilgili haber akışı şöyle;

Dernek çatısı altında kurulan;

Atletizm Kulübü; milli antrenörümüz eşliğinde 44 sporcu ile yurtiçi ve yurtdışındaki yarışmalara katılarak ilçemizi gururla temsil etmektedir. Atletizm kulübümüz kros, engelli koşusu, uzun atlama, gülle atma, disk atma, cirit atma branşlarında yarışmalara katılmaktadır. 18 Mart 2018 tarihinde “FunRun Series Bebek Etabı” yarışmasında Kulüp sporcumuz İbrahim Erata 5000 metrede etap birincisi oldu. 1 Nisan tarihinde düzenlenen Akbatı Yol Koşusu yarışlarında 5 kilometre de Fatih Korkunç şampiyon olurken Halil Yaşın ise 10 kilometrede üçüncü oldu. İstanbul’da 11 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen 40’ıncı Vodafone Avrasya Maraton’unda kulübümüzün milli sporcusu Mert Gırmalegesse 02:16:15’lik derecesiyle büyük bir başarı göstererek Türkiye birincisi olup 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Bir diğer sporcumuz Fatih Korkunç ise 10 kilometrelik halk koşusunda birinci olarak düzenlenen törende ödül aldı. Öte yandan atletizm sporcumuz İbrahim Erata ve antrenörümüz Melik Kara Mersin’deki Milli takım kampına davet edildi.

Satranç kulübünde; 10 sporcumuz il içi ve ulusal müsabakalara Ümraniye Belediyesi katkılarıyla özel ve resmi müsabakalara katılmaktadırlar. 12 Nisan’da Maltepe düzenlenen satranç turnuvasında Ümraniye Belediyesi Gençlik ve spor Kulübü Satranç takımımız, takım halinde şampiyon olurken sporcumuz Alper Tolga Alsaç ferdi kategoride 1’inci diğer sporcumuz Oğuzhan Bilal Gücükodacı ise ikinci olarak zirveyi göğüslediler. 21 Nisan’da düzenlenen İstanbul Bahçelievler Şehit Mahir Ayabak Satranç Turnuvası’nda Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Satranç sporcumuz Ahsen Erdil kızlar kategorisinde şampiyon olmuştur.

Geleneksel Okçuluk kulübünde; 135 kemankeşimiz Ümraniye Belediyesi’ni çeşitli yarışmalara katılarak başarılı bir şekilde temsil etmektedir. Antrenmanlarına Ümraniye Belediyesi İstiklal Spor Merkezi’nde açılan Talimhane’ de devam etmektedir. Ayrıca 2 merkezimizde eğitilen kursiyerler zamanla takıma girmeye hak kazanmaktadırlar. Hedefimiz milli takım seviyesinde sporcular yetiştirmeye devam ederek Geleneksel Türk Sporuna hizmet etmesini sağlamaktır.

Kaynak; www.umraniye.bel.tr

Diğer Haberler

Leave a Comment