Sporun geleceği Çalıştay’da konuşuldu…

Başakşehir Belediyesi ile İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından Akademik ve Reel Sektör İş Birliğinde Spor Çalıştayı düzenlendi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlerin isteklerinin tespit edilmesinde ve geleceğe yapılan yatırımlarda çalıştayların önemli olduğunu söyledi…

Haber; Başakhaber

Haber Tarihi; 5 Mart 2020

İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Başakşehir Belediyesi ve üniversite iş birliğiyle spor çalıştayı düzenlendi. Çok sayıda akademisyen ve beden eğitimi meslek yüksek okulu (BESYO) öğrencisinin katıldığı çalıştayda, çeşitli sporlarla ilgilenen gençlerin talep ve dilekleri konuşuldu, çözüm yolları arandı. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan çalıştayda, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretli ile Rektör Prof. Burhan Aykaç birer konuşma yaptı. Başakşehir Belediyesi ile birlikte düzenlenen çalıştayın önemine vurgu yaptılar.

“Başakşehir’de spor 4 yaşında başlıyor”

Çalıştaya katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, şehircilik konusunda Fatih Sultan Mehmet’i örnek aldıklarını belirterek,  “Şehri abad etmenin yolu insanları mutlu etmekten geçiyor. İnsanların ne ile mutlu olduğunu anlamak için de tespitler yapmamız gerekiyor. Çalıştaylar tespit yapmanın bir yolu. Bu çalıştayların gençlerin ne istediğini tespit edeceğini ve geleceğe dair yatırımlarla güzel sonuçlar ortaya çıkaracağına inanıyorum. Spora önem veren bir belediyeyiz. Başakşehir’de çocuklar 4 yaşından itibaren ölçüme alınıyor. İlgilendikleri spor dalıyla ilgili yönlendirmeler yapılıyor. Türkiye’nin en büyük gençlik spor organizasyonunu yapıyoruz. Gençlik Oyunları’nda 25 bin genç farklı dallarda turnuvalara katılıyor.” diye konuştu.

Usta isimlere plaket

Çalıştaya katılan özel konuklara katılımlarından dolayı plaket takdim edildi. Usta spor gazetecileri Halit Kıvanç ve Atilla Gökçe, spor spikeri Orhan Ayhan, emekli SAT komandosu Namık Ekin, teknik direktör İlyas Tüfekçi ve FINA Dünya Masterlar Yüzme Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Milli Yüzücü Ahmet Nakkaş’a plaket verildi. Çalıştaya katılamayan Halit Kıvanç’ın plaketini Orhan Ayhan, İlyas Tüfekçi’nin plaketini ise kızı İlkin Tüfekçi aldı. Çalıştayda dünya şampiyonu aerobik jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı’ya da teşekkür belgesi verildi.

Diğer Haberler

Leave a Comment