Arnavurtköy’de sek sek organizasyonu geleneksel oldu…

Arnavurtköy Belediyesi’nin Geleneksel hale getirdiği sek sek organizasyonu şenlik havasında gerçekleşti. Yoğun ilginin yaşandığı yarışmalarda çocukları neşesi, ebeveynlerin ise heyecanı gözlerden kaçmadı.

Çocukluğumuzun oyunlarını yeniden canlandırmak ve nesiller boyunca devam ettirmek için geleneksel hale getirilen Çocuk Oyunları Turnuvası’nın seksek oyunu karşılaşmaları Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Ev sahipliğini Arnavutköy Belediyesi’nin yaptığı turnuvada 50 sporcu Arnavutköy’ü temsil etti. Diğer ilçelerden sporcularında katıldığı turnuvada toplamda 560 sporcu kıyasıya yarıştı.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun organize ettiği turnuvada 2006-2007 ve 2008-2009 doğumlu yarışmacılar yer aldı. 2006-2007 doğumlu katılımcılardan sıralamaya giren 4 sporcu ve 2008-2009 doğumlu olanlardan da 4 sporcu olmak üzere toplamda 8 sporcu Geleneksel Çocuk Oyunları finaline gitmeye hak kazanacak.

1 set olarak yapılan oyunda her oyuncu sadece 1 kez rakibiyle yarışacak.  Ligler de uygulanan kurala göre ise 1 set üzerinden yarışmayı hatasız olarak önce bitiren çocuk takımına seti kazandırmış sayılacak.

Diğer Haberler

Leave a Comment