Parklara workout spor istasyonu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, eskiyen spor aletleri yerine yeni workout spor istasyonu kurdu. İlk kurulum Yahya Kaptan yürüyüş yoluna gerçekleştirildi 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaz sezonu hazırlıkları kapsamında park, bahçe ve yeşil alanlardaki çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda İzmit Yahya Kaptan yürüyüş yolundaki eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlayan spor aletleri yerine Büyükşehir bünyesindeki ilk workout spor istasyonu kuruldu.

EKİPMANLAR YENİLENDİ

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların her ortamda spor yapabilmeleri ve çocukların oyun oynamalarını sağlamak için kentin dört bir yanına oyun parkları ve spor ekipmanları kazandırdı.

Vatandaşların spor yaparak vakit geçirdikleri ekipmanların bakım ve onarımı da Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nca yapılıyor.

İLK WORKOUT İSTASYONU

Bu kapsamda İzmit Yahya Kaptan yürüyüş yolunda bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlayan spor aletleri Park ve Bahçeler ekipleri tarafından yenilendi.

Ekonomik ömrünü dolduran spor aletleri ekipler tarafından söküldü.Zeminde hasar gören kauçuk ekipler tarafından yenilendi.

Zeminde gerekli iyileştirme çalışmalarının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce ilk kez workout spor istasyonu kuruldu. Workout spor istasyonları vatandaşlara açık parklarda spor ve fiziksel aktivite imkanı sağlıyor.

Diğer Haberler

Leave a Comment