Özel çocukların geleceğine umut olan organizasyon

Bayburt Belediyesi, Özel Olimpiyatlar Türkiye Bocce Eğitmen Eğitimi ve Oyunları’na ev sahipliği yaptı.  Bu yıl ikincisi yapılan organizasyonda, 100’den fazla özel gereksinimli sporcu ve antrenör katılım gösterdi. Başkan Hükmü Pekmezci, bu tür organizasyonların çocuklarımızın geleceğine umut olacağını söyledi.

Bayburt Belediyesi, Bayburt Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen organizasyonla ülkemizin farklı illerinden 100’den fazla özel gereksinimli sporcu ve antrenörün bir araya geldiği programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, “Özel Olimpiyatlar Türkiye ile Bayburt Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği bu organizasyon vesilesiyle ülkemizin değişik illerinden gelen özel sporcularımızı, onlarla yakından ilgilenen antrenörlerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin kıymetli yetkililerini şehrimizde görmekten Bayburt’umuz adına büyük mutluluk duydum. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili onlara umut olacağı düşüncesiyle, geleceğimiz olan bu özel çocuklarımızın özel eğitime tabi tutularak sosyal hayata kazandırılması en büyük amacımız ve arzumuzdur” dedi.

ULUSAL BOCCE EĞİTMEN EĞİTİMİ VE OYUNLARI

Ulusal Bocce Eğitmen Eğitimi ve Oyunları, illerinden 100’den fazla özel gereksinimli sporcu ve antrenörün Bayburt Üniversitesinde bir araya gelerek, Bocce branşında becerilerini geliştirmesi ve özel olimpiyatlar kuralları çerçevesinde eğitim alırken, oyunlar kapsamında sporcular için beceri geliştirme çalışmaları yanı sıra turnuvalar düzenlendi.

    

Diğer Haberler

Leave a Comment