Milli sporcular öğrencilerle buluştu…

Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı Kaymakamlığı işbirliği ile  “Sporda Gelecek Var” projesi kapsamında milli sporcular öğrencilerle bir araya geldi

Haber Tarihi; 12 Mart 2020

Dr. Ahmet Filiz Göğüş İlkokulu ve Şehit Ömer Halis Demir İlkokulu’nda öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte bir açıklama yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Amacımız Gölbaşı’nda eğitim alan bütün ilkokul öğrencilerini spora alıştırmak ve gelecek nesillerde daha iyi sporcular yetiştirmektir. Bütün okullarımız etkinliği gerçekleştirdikten sonra galasını Mehmet Akif Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz. Her şey çok güzel gidiyor, öğrencilerimizin ilgisi yüksek, inşallah Gölbaşı’nda gelecekte milli takımlara kadar yükselecek sporcular çıkartacağız.” dedi.

Karışık Dövüş Sanatları (MMA) dünya şampiyonu Uğur Mirza ise “Uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandırmış milli sporcularımızla beraber okullarımızı tek tek gezerek çocuklarımıza sporun insanlara neler kazandırdığını ve spor yaptığımız zaman nasıl sağlıklı olabildiğimizi aktarıp çocuklarımıza sporu sevdirmeye çalışıyoruz ” dedi.

Etkinlikte milli sporcular öğrencilere deneyimlerini anlattı, sorularını yanıtladı.

Diğer Haberler

Leave a Comment