Malzeme yardımı geleneği sürüyor

Elazığ Belediyesi amatör spor kulüplerinin yanında olmayı sürdürüyor. Başkan Şahin Şerifoğlu, kulüplere malzeme yardımını 8 yıldır kesintisiz devam ettirdiklerini söyledi.

Düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Başkanlığını yaptığı dönemde ASKF olarak Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı yapmaya başladıklarını belirtti. 

Sporun üzerinden gençlere ulaşmaya çalışıp hayatlarını disiplin altına aldıklarını belirten Şerifoğulları, “Ailemle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bizler 2010 yılında ASKF Başkanlığına geldiğimizde dönemin Valisine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine ve İl Genel Meclis Başkanına amatör spor kulüplerine yardım talebimizi ilettiğimizde bu talebimiz kendileri tarafından kabul görmüş ve burada dağıtım töreni gerçekleştirmiştik. O dönem Kulüp Başkanlarımızın, yöneticilerimizin ve gençlerimizin mutluluğu halen daha gözlerimin önünde. O gün yine bu kürsüden şunu ifade etmiştim. Artık Vali, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve ASKF Başkanı kim olursa olsun her sezon gidip yardım talep etmeyelim. Artık bu yardım geleneksel hale gelsin. Bugün gelmiş olduğumuz noktada spor kulüplerimize malzeme yardımı kesintisiz bir şekilde 8 yıldır devam ediyor. Bizler ilimizin her alanda sporunun gelişmesi ve sportif faaliyetlerin artarak devam etmesi noktasında Valilik, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, ASKF ve Spor Taban Birliklerimizle birlikte sporun gelişimini canı gönülden istiyor ve hep birlikte mücadele ediyoruz… 

“Her fırsatta sporun önemini ifade ediyoruz. Sporun üzerinden gençlerimize ulaşmaya çalışıyor, hayatlarını disiplin altına almalarını ve hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bireyler olmasını istiyoruz. Yine spor aracılığıyla gençlerimizi hem kötü alışkanlıklardan hem de kötü niyetli insanlardan kurtarmak adına bu çalışmalara imza atıyoruz. Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren bu  şehre en yüksek kalitede yaşam standartlarını oluşturmanın gayreti içerisindeyiz.

“Birşehri güçlü ve farklı kılan o şehrin sosyal, kültürel, ve sportif alandaki gücüdür. Bizlerde bu alanda farklı ve güçlü bir şehiriz. Bizler 2010 yılında ASKF’degöreve geldiğimizde ASKF’ye bağlı olarak 38 kulüp faaliyet gösteriyordu. 81 kulüple görevi Mustafa Gür kardeşimize devrettik ve kendileri de hem kulüp hem de lisanslı sporcu sayısını arttırarak görevine devam ediyor. Bütün spor taban birliklerimiz el ele gönül gönüle vererek gençlerimize hizmet etmenin peşindeler. Bizlerde kendilerine destek sunuyor ve yanlarında olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.

Her yıl İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafındanamatör spor kulüplerimize malzeme yardımı yapılıyor. Yine geleneksel olarak Elazığ Belediyesi tarafından da her yıl bütün spor kulüplerimizin lige katılım bedelleri ödeniyor. Bu yılda inşallah Elazığ Belediyesi olarak bu desteğimiz devam edecek. Her mahallemizdeki spor tesislerimizin sayısını artırmanın gayreti içerisindeyiz.  Yine çok önem verdiğim Doğukent’teki 60 dönümlük arazi üzerinde ki spor köyü projemize inşallah önümüzdeki yıl başlayacağız. Bu spor malzemesi dağıtımında emeği ve katkısı olan çok değerli Valimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, İl Genel Meclis Başkanımız ve Üyelerimize, ASKF Başkanımız ve Yönetim Kuruluna şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki süreçte de yanınızda olacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi. ​​  

Yapılan konuşmaların ardından alınan malzemeler amatör spor kulüplerine dağıtıldı. Daha sonra ise il protokolü kendi arasında maç yaptı.

Diğer Haberler

Leave a Comment