Haydi çocuklar havuza

Gaziosmanpaşa Belediyesi, pandemi döneminde evlerinde kalarak sürece destek veren çocukları ücretsiz yüzme havuzuyla ödüllendiriyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle Gaziosmanpaşa’daki 3 okulun bahçesine portatif yüzme havuzları kuruldu. 10’ar kişilik gruplar halinde seanslara katılan 7-14 yaş arası çocuklar, sıcak yaz günlerinin keyfini bu havuzlarda serinleyerek çıkarıyor. Uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenen seanslarda çocuklara temel yüzme eğitimi veriliyor. Gaziosmanpaşalı çocuklar, belediyenin internet sitesi üzerinden kayıt yaptırarak yüzme seanslarına katılabiliyor. 

HAVUZLARDA HİJYEN TEDBİRLERİ UYGULANIYOR

Portatif yüzme havuzları Plevne Anadolu Lisesi, Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi ve Dumlupınar Oratokulu’nda hizmet veriyor. Etkinlikte her seans bir saat sürüyor ve bir seansa en fazla 10 kişi katılabiliyor. Kız ve erkek çocukları ayrı gruplar halinde seanslara alınıyor. Havuzlarda hijyen kuralları ve koronvirüs tedbirleri en üst seviyede tutuluyor. Bu kapsamda belirli zaman aralıklarında gerçekleştirilen her seansın ardından havuzun temizliği ve bakımı yapılıyor. Öğrenciler, girişte ateş ölçümü yapılarak ve dezenfektan sıkılarak havuza alınıyor. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, 28 Ağustos’a kadar devam edecek.

“İNSAN SERİNLİYOR, EVDE CANIMIZ ÇOK SIKILDI”

Havuza girmeyi çok sevdiği ifade eden çocuklardan Hasan Eyüp Ekin, “Çok mutluyum buraya geldiğim için herkes gelebilir, kayıtlar bedava. İnsan serinliyor, evde canımız çok sıkıldı bir de bu sıcak bizi bunalttığı için bizde yüzmeye kayıt olduk. Çok keyifli” dedi.

“HAVUZ AYAĞIMIZA GELDİ”

Pandemi nedeniyle uzun süre evde kaldığını bugün ise yüzmeye gelmekten çok mutlu olduğunu dile getiren çocuklardan Semih Çınar Yönücü, “Bugün burada havuza giriyoruz, çok güzel, evde hep oturuyorduk, hep televizyon canımız sıkılıyordu. Havuz ayağımıza geldi, bizde şimdi yüzüyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Leave a Comment