Gençlik Oyunlarının durağı Beylikdüzü

Başakşehir Belediyesi, 100 bin gencin katılımıyla Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu olan ‘İstanbul Gençlik Oyunları’nın heyecanını İstanbul’daki okullara taşımayı sürdürüyor. Gençlik oyunlarının bu kez durağı Beylikdüzü.

Başakşehir Belediyesi’nin 100 bin gence ulaşma hedefiyle başlattığı, Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu İstanbul Gençlik Oyunları’nda yarışma heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Yoğun katılımla yapılan yarışmaların heyecanı, artık İstanbul genelindeki okullarda öğrencilere de yaşatılıyor.

OYUNLARIN HEYECANI RADYOYA TAŞINDI

Sevilen radyocu Serdar Gökalp’in her hafta farklı bir okulda öğrencilerle buluşacağı “Serdar Gökalp ile İstanbul Gençlik Oyunları Sohbetleri” programı başladı. Gökalp’in ilk durağı Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Gençler, radyo programıyla hem eğlendi, hem de İstanbul Gençlik Oyunları hakkında detaylı bilgi sahibi oldu.

GENÇLER YARIŞMAYI DENEYİMLEDİ

Program öncesi okulda öğrenciler için İstanbul Gençlik Oyunları tanıtım ve kayıt standı kuruldu. Gençlere organizasyon kapsamında detaylı bilgi verildi. Gençler, okul bahçesinde kurulan etkinlik alanlarında balon futbolu ve bilyalı tornetin de aralarında bulunduğu yarışmaları deneyimleme fırsatı buldu.

GENÇLERE ÇAĞRI

Radyo programcısı Serdar Gökalp, bahçedeki etkinliklerin ardından konferans salonunda gençlerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Lise yıllarında başından geçen olayları esprili bir dille anlatan Gökalp, İstanbul Gençlik Oyunları’na yönelik gençlerin görüşlerini de aldı. Gökalp, “İstanbul Gençlik Oyunları tüm hızıyla sürüyor. Bu heyecana mutlaka siz de katılmalı, birbirinden keyifli ve eğlenceli yarışmalardaki yerinizi almalısınız” dedi. 

Diğer Haberler

Leave a Comment