Engelsiz Yaşam Merkezi projesinde sona gelindi

Aksaray Belediyesi tarafından engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanan Engelsiz Yaşam Merkezi projesi çok yakında kapılarını açıyor. Belediye Başkanı Dr. Enver Dinçer, spor salonunun yanı sıra derslikler, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, sosyal donatı alanlarına yer aldığı Engelsiz Yaşam Merkezi’nin özel kardeşlerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Engellilere yönelik yeni projeler üretmeye, onların hayatını kolaylaştırmak için mesai harcamaya devam eden Aksaray Belediyesi bölgede tek olma özelliği taşıyacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi projesinde sona gelindi. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in seçim vaatleri arasında yer alan ve üzerinde hassasiyetle durduğu, engelli bireylerin sosyalleşmesi, yaşam becerileri kazanması ve kişisel gelişimleri için çok yönlü Engelsiz Yaşam Merkezinin inşaatının tamamlanmasına çok bir süre kaldı. Peyzaj düzenlemesi ve çevre ışıklandırılması yapıldıktan sonra açılışa hazır hale gelecek.

Merkezin kapılarını açmasının ardından, hayatın engelli bireyler için çok daha kolaylaşacağını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Engelsiz Yaşam Merkezi ile ilgili şu görüşlere yer verdi. “Göreve geldiğimiz günden bu yana engelli kardeşlerimizin taleplerini isteklerini asla göz ardı etmedik.

İnşallah Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak çok yönlü merkezimizi tamamlamak üzereyiz. Hem tüm engelli derneklerimizi bir çatı altında toplayacak hem de bireysel anlamda engelli hemşerilerimize büyük katkı sağlayacak merkezimiz engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek modern bir donanıma sahip olacak.

Proje tamamlandığında, Aksaray’da yaşayan engelli vatandaşlarımız ve onların aileleri için hayat inşallah daha da kolaylaşacak. Bizim hedefimiz engelsiz bir Aksaray inşa etmek” dedi.

Toplamda 2 bin 500 metrekare alandan oluşan engelsiz yaşam merkezi 2 kat olarak inşa edilecek. İçerisinde 8 atölye bulunan tesiste engelli vatandaşların ve ailelerinin tüm ihtiyacına cevap verecek donanımına sahip.

Engelli vatandaşların hoş zaman geçirebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi; derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, sosyal donatı alanlarına yer verildi.

Diğer Haberler

Leave a Comment