Büyükşehirle el değmeden Şah-Mat

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü pandemi sebebiyle ara verdiği satranç turnuvalarını online olarak başlatıyor.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle yüz yüze eğitimlerine ara veren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Satranç branşı, her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği  satranç turnuvalarını internet ortamına taşıyor. 

Bursa Büyükşehir Belediyespor, satranç sporcularının beklentilerini karşılamak adına, Türkiye Satranç Federasyonu Bursa İl Temsilciliği iş birliğinde 4 farklı ‘Online Satranç Turnuvası’ gerçekleştirecek.

18 Haziran, 2 Temmuz, 16 Temmuz ve 30 Temmuz tarihlerinde saat 20:00’da www.chess.com internet adresi üzerinden yapılacak turnuvalara katılmak isteyenler başvurularını sporcu lisansları ile birlikte Satranç Bursa İl Temsilciliği’nin bursa.tsf.org.tr adresi üzerinden yapabilecek.

TSF sporcu lisansı sahibi olmayan satranç severler ise Türkiye Satranç Federasyonu’nun internet sitesi üzerinden sporcu lisansına sahip olabilirler.

Toplam ödül 2 Bin TL

Yapılacak turnuvalar sonunda ilk 3 derece elde eden sporculara toplamda 2000 TL para ödülü verilecek. Turnuva sonunda  birinci 250 TL, ikinci 150 TL ve üçüncü 100 TL’nin sahibi olurken, ilk 5 derece elde eden sporculara madalyaları kargo ile gönderilecek. Her turnuva sonunda yapılacak çekilişle 5 kişiye kitap hediye edilecek.

Diğer Haberler

Leave a Comment