Bayrampaşa yıldız sporcularını unutmadı…

Bayrampaşa Belediyesi, Türk sporuna verdikleri hizmetle isimlerinden başarılarıyla söz ettiren sporcularının isimlerini spor tesislerinde yaşatıyor.  Milli futbolcu Arda Turan’ın Stadyum ve Milli Basketbolcu Semih Erden isminin Spor Salonuna verilmesi, spor camiasında vefa örneği olarak yorumlanıyor…  

Önemli spor tesislerine sahip olan Bayrampaşa Belediyesi spora ve sporcuya yaptığı yatırımlarla Bayrampaşa’yı bir spor merkezi haline getirme yolunda hızla ilerliyor.  

Bayrampaşa ilçesinde  yer alan tesislerde başta futbol ve basketbol olmak üzere;  voleybol, güreş, judo, tekvando, yüzme, fitness, bowling, karate sporları yapılabilmektedir.

Bayrampaşa Belediyesi resmi inter sitesinde, sportif etkinliklerle ilgili şu ifadeler yer alıyor;

‘Bedeni ve ruhu besleyen en önemli aktivitelerin başında spor faaliyetleri gelmektedir. Türk toplumu tarihi boyunca sporla iç içe yaşamış, bu sayede çevik bir vücuda ve dinamik bir zekâya sahip olmuştur.

Bu bağlamda Belediyemiz bütün zaman dilimlerinde, sporsal faaliyetlerin her koluna mekân, eğitim ve finans desteği sağlamıştır. Bayrampaşa Belediyesi, bu desteklerin somut göstergesi niteliğinde olan, farklı sporların yapılmasına imkân veren, halkımızın ücretsiz faydalanabileceği çok sayıda spor tesisini bütün Bayrampaşalıların hizmetine sunmuştur.

Tesislerimizde başta futbol ve basketbol olmak üzere;  voleybol, güreş, judo, tekvando, yüzme, fitness, bowling, karate sporları yapılabilmektedir. Spora yaptığımız yatırımlar neticesinde her geçen gün sayıları artan, sporsever çocuklarımız ve gençlerimiz hizmete açtığımız tesislerimizden ücretsiz olarak faydalanmakta ve spor aktivitelerine katılmaktadırlar.

Kurduğumuz spor tesislerinde, profesyonel ve amatör spor kulüpleri ücretsiz faydalanırken, Fenerbahçe ve Galatasaray minikler alt yapı çalışmalarını bu tesislerde sürdürmektedir. Sağladığımız imkânların sonucunda Türkiye’miz, Bayrampaşa’da yetiştireceğimiz sporcularımızla, sporun tüm dallarında, sesini dünyaya daha fazla duyurma şansına sahip olacaktır.

Spora yönelik mevcut potansiyeli harekete geçirebilecek, örnek tesisler ve  spor aktiviteleriyle  çocuklarımıza ve gençlerimize yeni mekânlar ve imkânlar sunmanın gayretini göstererek, halkımızın desteğiyle yatırımlarımızı her geçen gün artırmaya çalışıyoruz.

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ SPOR OKULU
Bayrampaşa Belediyesi, geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için spor okulu açtı. Okulda;

  • Basketbol
  • Voleybol
  • Tekvando
  • Pilates
  • Çocuk Jimnastiği
  • Step Aerobik
  • Atletizm
  • Karate

branşlarında hizmet veriliyor.’

Fotoğraf; www.sabah.com.tr

Diğer Haberler

Leave a Comment