Başkan Yılmaz’dan ‘Takımına sahip çık’ kampanyası

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçenin önemli değerlerinden biri olan Silivrispor’a katkı sağlamak amacıyla ilçe protokol üyelerinin katılımıyla “Silivri Takımına Sahip Çık” kampanyası düzenledi. Başkan Yılmaz ‘5 lira ya da 500 lira önemli olan o çorbaya tuz atabilmek salça katabilmek! Silivrispor’un yalnız olmadığını, yalnız yürümeyeceğini, bizim her şeyimiz olduğunu söylemek istiyorum.’ dedi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ilçe değerlerinin başında gelen Silivrispor için yardım kampanyası düzenledi. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivrililerin desteğini istediği konuşasında şunları söyledi: “Biz yola çıkarken Marka Kent Silivri hayalimiz dedik. Sizlere bir hayal tasvir ettik. Şehirleri marka kent yapabilen parametrelerden, etkenlerden biri de Türkiye’de o şehirlerin futbol takımlarıdır. Bizim marka değerimiz de, gözbebeğimiz de Silivrispor’dur. Artık bu kentin üzerindeki toprağı silkinip üzerimizden atmamız vakti geldi. Biz buna şehir olarak varız. 1957 yılında ilk adımı atan başta Şerafettin Başkanımıza, malzemecisinden kulüp başkanına kadar bugün aramızda olmayan herkese Allah’tan rahmet ediyorum. Bir dönem bu takımın çubuklu formasını giymiş, emek vermiş, üzerinde formasını taşıma şerefine nail olmuş bir arkadaşınızım. Belediye başkanı olarak sayın kaymakamımız ile birlikte ilçenin tüm hücreleri, kasaba taraftarı, hanımefendiler ve gençlerle beraber Silivri’ye sahip çıkma zamanı! Biz Silivrispor’un, amatör spor kulüplerimizin, yarışmacı kimliğe bürünmüş takımlarımızla sporumuza, gençliğimize sahip çıkmak zorundayız. Bizi her şehirde temsil eden ve bizi onurlandıran Silivrisporumuza görevimizi yerine getirme zamanı geldi. İş adamları, çiftçiler, gençler, ev hanımları, taraftarlarımız… Her birimizin farkındalıkla Silivrispor ruhuna uygun bir şekilde el ele tutuşarak, gönül gönüle vererek, Silivri’nin problemleri, sorunları etrafında Silivri ruhu ile çözüm oluşturacağız.

ORTAK PAYDAMIZ SİLİVRİSPOR

“Bizim ortak değerlerimizden biri Silivrisporluluk! Bu değerin etrafında bugün olduğu gibi yan yana gelmesi imkânsız dediğimiz insanların el ele tutuştuğu, gönül gönüle verdiği günler çok yakın. Bunu başaracak güç, potansiyel, azim hepimizde var. Marka kent Silivri yolunda marka bir takıma sahip olmamız gerektiğini düşünüyorum. Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğum ilk gün Silivrispor’un bu 4 haftayı nasıl hasarsız atlatabileceğini, lige tutunması gerektiğini ve Süper Lig’e kadar bu takımı taşıma noktasında neler yapabileceğimizi hayal ettim. Bunlar gerçekleşebilecek hayaller. Bizim Silivrililer olarak hiç kimseden eksiğimiz yok, yeter ki takımıza, kentimize, kasabamıza sahip çıkalım. Ortak paydamız Silivrispor. Farkındalık yaratalım dedik, basın toplantısı düzenledik, kentimizi bayraklar ile süsledik, atkılar yaptık, esnafımıza afişler dağıttık. Çiçek yollamayın Silivrispor’a yardım edin dedik. Silivri’de yaşayanların bu kampanyaya destek vermesi ve biraz daha fazla katkıda bulunması lazım. 5 lira ya da 500 lira önemli olan o çorbaya tuz atabilmek salça katabilmek! Silivrispor’un yalnız olmadığını, yalnız yürümeyeceğini, bizim her şeyimiz olduğunu söylemek istiyorum.”

PARTAL: “DUYARSIZ KALMADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Silivri İlçe Kaymakamı Ali Partal ise gerçekleştirdiği konuşmada, “Bugün Silivrispor’un birlik beraberlik günü. Silivri Belediye Başkanımız ilk girişimini yaptı. Silivrisporumuzu daha üste taşımak, geleceğine daha emin adımlar atmasını sağlamak için bugün beraberiz. Silivrisporumuzun son 4 maçı kaldı. En iyi şekilde geçirmek için hep birlikte destekleyeceğiz. Bugün bu farkındalığı hep birlikte görüyoruz. Hemşerilerimize bu meydanı doldurduğu, duyarsız kalmadığı ve destek olduğu için teşekkür ediyorum. Bu desteğin sadece 4 maçta kalmaması, önümüzdeki 2019-2020 sezonu için de sizlerin destekleri, kaymakamlık ve belediye öncülüğünde, taraftarlar ve yönetim hep birlikte başaracağız. Cumartesi oynanacak maça tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. İnşallah spor ruhuna uygun davranarak güzel bir sonuç almayı temenni ediyorum”

Diğer Haberler

Leave a Comment