Başkan Büyükakın; ‘’Gençlerimize desteklemiz sürecek’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Hereke Nuh Çimento Kürek Takımı’nı makamında konuk etti. Başkan Büyükakın ‘Hedefimiz Kocaeli’nin su sporlarının merkezi ve markası olmasıdır’ dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2022 yılında Balkan ve Türkiye Şampiyonu olarak Kocaeli’ne çifte gurur yaşatan Hereke Nuh Çimento Kürek Takımı’nı makamında konuk etti. Konuk sporcular Metehan Yavuz, Berat Aydın, İbrahim Hakkı Canyiğit, Mehmet Emin Sarıoğlu, Şakir Özdemir, Mustafa Sarı, Nazım Arda Kabasakal ve antrenör Belgin Kabasakal’ı tek tek tebrik eden Başkan Büyükakın, Kulüp Başkanı Necmi Can’a verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Hedefimiz Kocaeli’nin su sporlarının merkezi ve markası olmasıdır. Bunu da başaracağız. Şampiyonlarımız bir taraftan yetişiyor. İşte bunun ispatı da burada ki pırıl pırıl olan gençlerimiz” dedi.

“DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

1925 yılında Sümerbank öncülüğünde kurulan Kocaeli’nin köklü kulüplerinden biri olan Hereke Nuh Çimento Kürek Takımı’nı yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Büyükakın, “Geleceğe dönük adımları takip ediyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Büyükakın, “Su sporlarımızın tüm branşlarıyla yakından ilgileniyoruz. Bu konuda tüm kulüplerimize gerek tesis gerekse malzeme konusunda destek olmaya devam edeceğiz. Aldığınız başarılarla bizi gururlandırdınız, mutlu ettiniz. İnşallah bu başarı devam edecek. Gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİ ÇOK İYİ ANLAYAN BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VAR”

Ziyaret nedeniyle yaptığı değerlendirmede, “Her alanda olduğu gibi su sporlarında da Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına büyük bir heyecanla, şevkle, coşkuyla hazırlanıyoruz” diyen Başkan Büyükakın, “Şehrimize eserlerle ve hizmetlerle değer katmaya devam edeceğiz. Biz bu noktada milletimize bakıyoruz, hemşerilerimize kulak kesiliyoruz. Gençlerimizi dinliyoruz. Gençleri çok iyi anlayan bir Büyükşehir Belediyesi var. Spordan eğitime, bilimden sanata ve kültüre her alanda destekçileri olan bir Büyükşehir Belediyesi var. Bu da böyle olmaya devam edecek” ifadelerini sarf etti. Ziyaret yapılan görüş alışveriş ardından sona erdi.

Diğer Haberler

Leave a Comment