Başkan Büyükakın çocuklarla futbol ve basketbol oynadı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karamürseli çocuklarla birlikte bir araya gelip, çocukluğuna yolculuk yaptı. Büyükakın, çocuklarla sokak futbolu ve basketbolu oynayarak, örnek bir davranışa imza attı

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Karamürsel’de gerçekleştirdiği bir dizi incelemeler ve ziyaretler sırasında 4 Temmuz Mahallesi Sarıkum Caddesi’ndeki çocuklarla birlikte geçmişe yolculuk yaptı. Futbol ve basketbol oynamak için hazırlık yapan çocuklarla spor alanlarına gitmeden önce sokak futbolu ve basketboldan örnekler gösteren Başkan Büyükakın, “Bugün çocukluğumuza geri döndük. 4 Temmuz Mahallemizin değerli çocukları bize keyifli dakikalar yaşattı. Biz de futbolda ve basketboldaki yeteneğimizi konuşturduk. Çocuklarımızla vakit geçirmek ve onlarla sohbet etmek bize enerji veriyor” açıklamasını yaptı.

“BİZ ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE İNANIYORUZ”

Kocaeli’nin her köşesinde çocuklara ve gençlere yaptığı hizmetlerle Kocaeli’nin her köşesine büyük hizmetler yapan Başkan Büyükakın, spor tesislerinden eğitim merkezlerine kadar her alanda adım attıklarını dile getirerek, “Kentimizde KODELİ projesiyle robotik kodlama ve yazılım alanında çok önemli adım attık. Bu sene 97 okulumuza robotik ve yazılım sınıfları kurduk. Türkiye bugün artık uzay çalışmaları yapan bir ülke konumuna gelmiştir. Biz şuna inanıyoruz, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik aynı anda çocuklarımızın ve gençlerimizin zekasıyla hayat bulmaya devam edecek. Biz çocuklarımıza ve gençlerimize inanıyoruz” ifadelerini sarf etti.

BİZ ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ MUTLU OLSUN İSTİYORUZ

Pandeminin bitmesi ve akabinde eğitim başta olmak üzere spor ve her alanda çocuklarımızla birlikte gençlerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek altyapıyı hazırladıklarını da dile getiren Başkan Büyükakın, sokak futbolu ve basketbolu örneklerinden sonra yaptığı açıklamayı şu şekilde sürdürdü: “Kocaeli’nin her köşesinde, okullarımızda ve uygun her alanda futbol sahalarından potasız okul kalmasın projesine kadar her alanda çalışma yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Biz çocuklarımız ve gençlerimiz mutlu olsun istiyoruz.”

“TAHİR BAŞKANA BAK DÖKTÜRÜYOR”

4 Temmuz Mahallesi Sarıkum Caddesi’ndeki çocukların da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile futbol ve basketbol oynamalarından dolayı oldukça mutlu oldukları gözlenirken, Tahir Başkan’ın yeteneği karşısında şaşıran çocuklar, “Tahir Başkana bak, döktürüyor” ifadelerini sarf etmeleri de gülümsemelere neden oldu. Keyifli bir zaman geçirdiği için çocuklara teşekkür eden Başkan Büyükakın, günün anısına çocuklara hediye vermeyi de unutmadı.

Diğer Haberler

Leave a Comment