Yatırımlar hız kesmeden devam ediyor…

Tokat Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tokat Valiliği ve İl Özel İdaresi öncülüğünde şehir merkezinde yapımı gerçekleştirilen 2 yeni butik yüzme havuzu inşasına hız verdi. Başkan Eyüp Eroğlu ‘Önümüzdeki günlerde Tokat daha başka olacak’ dedi.  

Güneşli Mahallesi ve Topçubağı Mahallelerinde yapımı devam eden butik yüzme havuzları inşaatında sona yaklaşılıyor. Butik Yüzme Havuzlarının Tokat’a kazandırılmasıyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ın imarı ve ihyası için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Tokat’ın gelişmesi bizler için çok önemli. Şehitler mekânı, tarihin, medeniyetin sembolü nadide bir şehir. Geçtiğimiz yıl Ocak Ayında Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’yla yaptığımız görüşmeler neticesinde Tokat’a spor konusunda önemli yatırımlar kazandırdık. Şehrimizin 8 farklı bölgesinde yeni sentetik çim saha yapımını tamamladık. Yine aynı kazanımlar içerisinde yer alan Butik Havuzlarında inşaatında sona yaklaşıldı.”

“Yüzme Havuzlarımızın ihaleleri Temmuz ayında yapıldı ve şuanda sona yaklaştık. Yüzme havuzu binalarımızın içerisinde; 140 cm derinliğinde 12,5×25 metre ebatlarında yüzme havuzları yer alacak. Bay-bayan soyunma odaları, engelli kardeşlerimiz için ayrı soyunma odası, antrenör odası ve idari ofisler yer alacak. Ayrıca Velilerimizin çocuklarını izleyebilmeleri için de 60 seyirci kapasiteli tribünler yer alacak.”

“Tokat’ımızda son dönemlerde her anlamda her bir noktada, caddesine, sokağına, hizmet anlamında bütün noktalarda Allah’a şükür güzel hizmetler ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu başarının diğer alanlarda daha güzel çalışmalarla bütün alana yayılacağından da hiçbir şüphemiz yok. Önümüzdeki günlerde Tokat daha başka olacak. Tokat merkezimizde toplamda iki yüzme havuzu, iki tanede çok amaçlı mahalle spor salonları ve 8 yeni sentetik çim sahamızı bu vesile ile şehrimize kazandırmış olacağız.”

“Tokat’ın imarı ve ihyası için çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Projelerin gerçekleşmesinde, yatırımların ilimize gelmesi noktasında gayret gösteren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımıza, Valimize, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Diğer Haberler

Leave a Comment