Türkiye Yüzyılı’nda Gençlik ve Spor Çalıştayı

Başakşehir Belediyesi, gençliğin ve sporun şehrinde bir çalıştaya daha ev sahipliği yaptı. Akademisyenler, spor yöneticileri, eğitmenler ve gençler katıldığı ‘Türkiye Yüzyılı’nda Gençlik ve Spor Çalıştayı’nda, gençlik, spor, yönetim, eğitim, sağlık ve teknoloji başlıklarında iki oturum gerçekleştirildi. Başkan Yasin Kartoğlu, “Türkiye Yüzyılı’nda hedeflerimize gençlerimizle birlikte yürüyecek, hayallerimizi de birlikte gerçeğe dönüştüreceğiz.” dedi.

Başakşehir Belediyesinin düzenlediği çalıştaya, Spor Araştırma ve Geliştirme Merkezi (SARGEM), Medeniyet Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi ve Rams Başakşehir Futbol Kulübü iş birliğinde düzenlenen Türkiye Yüzyılı’nda Gençlik ve Spor Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı.

“İŞİMİZ DE GÜZÜMÜZ DE GENÇLİK”

Gençlik için her alanda yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Bu akademik çalışmada tek bir amacımız var; bugün ortaya çıkacak görüş, öneri ve katkılar doğrultusunda gerekli adımları atmak ve gençliğe değer katacak çalışmaları hayata geçirmek. Zira işimiz de gücümüz de gençlik. Biliyoruz ki, fırsat verildiğinde bizim gençlerimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yok. Gençlerimize bu yüzden fazlasıyla inanıyor ve güveniyoruz. Yaşıtlarına göre daha dinamik, daha kararlı ve en önemlisi daha azimliler.” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE YÜZYILINDA HEDEFİMİZE GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE  YÜRÜYECEĞİ”

Başakşehir’e dair alınan her kararda gençlerin de imzasının olduğunu vurgulayan Başkan Kartoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Gençliği ve gençlik yatırımlarını milli sorumluluk olarak görüyorum. Planlarımızı bu bilinçle yapıyor, hedeflerimizi bu bilinçle belirliyor, hizmet ve yatırımlarımızı da bu bilinçle hayata geçiriyoruz. Gençlerin talepleri doğrultusunda yeni yatırımlarımıza ve projelerimize de birlikte imza atıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda hedeflerimize gençlerimizle birlikte yürüyecek, hayallerimizi de birlikte gerçeğe dönüştüreceğiz. Ülkemizi 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracak olan bugünün gençleridir.”

“HAYATLARINA VE HAYALLERİNE DOKUNUYORUZ”

Eğitimden teknolojiye, kültür sanattan spora kadar hayatın her alanında sayısız projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Türkiye’nin eğitim üssü haline getirdiğimiz ve Türkiye’de bir ilk olan 14 yıldızlı Başakşehir Yeni Medya Akademimizde, gençlerimizi sektörün deneyimli isimleriyle buluşturuyor, geleceğin yeteneklerini keşfediyoruz. Geçen yıl İstanbul’un 39 ilçesindeki 854 okulumuzdan 155 bin 543 gencimizle katılım rekoru kırdığımız İstanbul Gençlik Oyunlarımızda yeni rekorlara göz kırpıyoruz. Gençlik yatırımlarımızın doludizgin devam ettiği BASE Espor Merkezimiz, Başakşehir LivingLab İnovasyon ve Teknoloji Merkezimiz, Başakşehir Spor Parklarımız, Enez Gençlik Kampımız ve İzcilik Kampımızın da aralarında bulunduğu eğitimlerimizle gençlerimizin hayatlarına ve hayallerine dokunuyoruz.” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Protokol konuşmalarının ardından Başkan Kartoğlu, çalıştaya katılan paydaşlara plaket takdim etti. Çalıştayda gençlik, spor, yönetim, eğitim, sağlık ve teknoloji başlıklarında iki oturum gerçekleştirildi. Ayrıca çalıştay kapsamında, Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği gençlik ve spor organizasyonlarına dair en çarpıcı fotoğrafların yer aldığı sergi de NFT Dijital Sergi Salonu’nda ziyarete açıldı.

Diğer Haberler

Leave a Comment