‘Su sporlarının gizli hazinesi Haliç’

Fatih Belediyesi, Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası Fetih Spor Fest’e ev sahipliği yaptı. Fatih Belediyesi ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu iş birliğinde düzenlenen organizasyona 35 üniversiteden 594 sporcu katıldı. Haliç bölgesinin su sporları için gizli bir hazine olduğunu söyleyen Fatih Belediyesi Başkanı Turan “Gençlik ve sporla uğraşmış biri olarak, tesis olmadan spor ve sportif faaliyetler gelişmez.” dedi.   

Festivale Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın yanı sıra, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Güler, pek çok üniversite öğrencisi, sporcular ve vatandaşlar katıldı. 2 gün süren festivalde 6 farklı branşta kıyasıya mücadele yaşanırken sporcular; koşu, okçuluk, kürek, dragon bot, kano ve yelken yarışlarında gerek bireysel gerek takım halinde yarıştı. 35 üniversiteden 594 sporcunun katıldığı festivalde genç sporcular birbiriyle kıyasıya rekabet etti. Festival sonunda düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası Ödül Töreni’nde çeşitli branşlarda ödül kazanan sporcuları Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ile TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Güler tebrik etti.

“HALİÇ SU SPORLARI İÇİN GİZLİ BİR HAZİNE”

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Turan, “İlk defa burada, bu düzeyde üniversiteler arası bir faaliyette bulunduk. Su sporları için özellikle Haliç bölgesi İstanbul’da gizli bir hazine, henüz ortaya çıkartılmış bir yer değil. Gençlik ve sporla uğraşmış biri olarak, tesis olmadan spor ve sportif faaliyetler gelişmez. İşte burada Haliç’imiz tabii ki vardı ama ufak da olsa bir tesis olmasaydı bu faaliyetleri yapamazdık. Tabii ki burayı güzelleştiren şey tesisle beraber Türkiye’nin her yerinden gelen gençler. İnşallah umut ediyorum ki önümüzdeki, bundan sonraki yıllarda da federasyonumuzla birlikte bu organizasyonu gelenekselleştiririz. Fethin yıldönümünde burada beraber olduk. Hepinizi tekrar yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren takımlara kupa ve ödülleri takdim edildi.

Diğer Haberler

Leave a Comment