Küçükköy’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Gaziosmanpaşa Belediyesinden ikinci yüzme havuzu müjdesi. Her yaştan vatandaşı yüzme sporuyla buluşturacak olan Küçükköy Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun üst katında ise step, aerobik, pilates gib stüdyo dersleri ve fitness branşında hizmet verilecek salon da yer alacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle ilçeye kazandırılacak olan Küçükköy Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yapımı hızla sürüyor. Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan Gaziosmanpaşalı’yı yüzme ile buluşturacak olan tesisin üst katı ise fitness salonu olarak hizmet verecek. 150 m² alana sahip olacak fitness salonu; step, aerobik, pilates gibi sporların yapılmasına imkân tanınacak.

YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİLECEK

İlçenin ikinci yüzme havuzu olma özelliği taşıyacak olan tesis, 1.260 m² alanda inşa edilecek ve 5 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonu, bay bayan soyunma odaları ve teknik alanlardan oluşacak. Yüzme bilmeyen vatandaşlara yüzme eğitimlerinin verileceği Küçükköy Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, fonksiyonlu ve modern yapısıyla yeni şampiyonların yetişeceği bir mekân olarak bölge halkına hizmet verecek.

Diğer Haberler

Leave a Comment